21.10.2023
Навіть туризм можна вважати переробкою: виноградарів Одещини закликають скористатися підтримкою держави та іноземних донорів.
Винороби Одещини не лише продовжують збір нового врожаю, а й шукають шляхи ефективного розвитку підприємств. Про це повідомили у департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА, передає інформаційне агентство «Юг.Today».
За прогнозами, аграрії мають зібрати врожай на площі 12 827 га. На поточний момент зібрано більше половини від запланованого – 6 967 га. Валовий збір становить 31 183 тис. тонн, урожайність – 44,8 ц/га.
Наразі ведеться напружена робота над створенням в області регіональної системи географічних зазначень та опрацьовується мережа КНТ (контрольованих найменувань територій), що сприятиме просуванню вин Одещини на європейський та світовий ринок вина.
«Виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, а в сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 людей. Виноградарство та виноробство – це податки до громад, це валютна виручка від експорту та головне – робочі місця, головне – люди, що працюють на рідній землі. Для допомоги підприємствам, які вирощують та переробляють виноград, впроваджено низку програм, які працюють через єдиний державний аграрний реєстр (ДАР). Тож закликаю кожне підприємство зареєструватися та отримувати всі привілеї та можливості від держави та європейських донорів», – зазначає директор департаменту Алла Стоянова.
У департаменті нагадують, що Одеська область має потужні можливості розвитку винного туризму. На теренах області до війни проходили відомі винні заходи: фестиваль аматорського вина «Живе вино України», свято бессарабського вина, фестиваль молодого вина, регіональний фестиваль майстрів традиційного домашнього виноробства, Bolgrad Wine Fest, Wine Fest. Також в регіоні впроваджено проєкт Європейського Союзу «Дороги вина і смаку Української Бессарабії», який передбачає показ та популяризацію етно-гастрономічних туристичних маршрутів.
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: