Як морози вплинуть на стан озимих

У разі невисокого снігового покриву та сильних довготривалих морозів існує ризик для життєздатності рослин озимих культур. У разі, якщо сніговий покрив не утвориться, можливі ушкодження як надземної частини рослин, так, особливо за тривалого переохолодження ґрунту, і тканини в області вузла кущіння.

На думку науковців Інститут сільського господарства Полісся НААН, повідомляє ІА «Інфоіндустрія» з посиланням на Національну аграрну академію, станом на  13 січня рівень цукрів у вузлах кущіння є достатнім, щоб навіть під незначним сніговим покривом рослини озимих зернових культур могли б без значних пошкоджень витримати прогнозовані 20 °С морозу.

Тому, за будь-яких погодних умов, а особливо за зниження температури, необхідно у визначені строки (25 січня) відібрати проби рослин озимих культур та відростити їх за методом монолітів або експрес-методом для встановлення  життєздатності рослин і визначення необхідних заходів догляду за ними. Особливу увагу потрібно приділити динаміці витрачання вуглеводів, стану конусу наростання, температурному режиму на глибині залягання вузла кущіння.

 

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry