Як отримати гарний врожай?

Чи задавались ви питанням – як отримати хороший врожай, або чому у одного господарства врожай хороший, а у іншого ні?! Результат завжди залежить від комплексу факторів, і деякі з них ми можемо контролювати.

Правильне і збалансоване живлення є одним із основних чинників здорового розвитку живих організмів. Зазвичай коли питання стосується аграрного сектору, а саме рослинництва, для отримання хорошого врожаю не обійтись без внесення добрив. Специфіка ґрунту та регіону в цілому, погодні умови, вирощувана культура та її попередники – ключові фактори, що впливають на результат. У більшості ж випадків спостерігається нестача певних елементів, необхідних для повноцінного розвитку рослини.

Одними із основних елементів, яких потребують рослини є азот, фосфор, калій, але не менш важливу роль відіграють також магній та сірка. При нестачі саме цих елементів найкращим варіантом буде використання сульфату магнію.

Сульфат магнію є неорганічною речовиною, сіллю металу магнію та сірчаної кислоти.  Розрізняють гранульований та кристалічний сульфат магнію.

Гранульований має вигляд сірих гранул фракцією 1-5 мм, добре розчинних у воді.

Кристалічний сульфат магнію має білий колір, також добре розчинний у воді.

Використовуються у різних галузях, від медицини, будівництва до агрономії.

Роль сульфату магнію у сільському господарстві

Сірка приймає участь у великій кількості обмінних процесів, та необхідна для покращення засвоєння рослинами азоту, а при її дефіциті стебло стає коротшим, жилки втрачають свій колір. При цьому плоди розвиваються досить повільно.

Дефіцит сірки проявляється схожим чином на дефіцит азоту, за виключенням того факту, що нестача сірки спочатку проявляється на молодих листах, а азоту навпаки – на старих.

Магній же необхідний для нормальних процесів фотосинтезу. Він являється частиною хлорофілу, який в свою чергу сприяє перетворенню поживних речовин під дією сонячної енергії на органіку.

Крім азоту, сульфат магнію покращує засвоєння фосфору та кальцію, а це у свою чергу покращує врожайність, товарний вигляд та смакові якості сільськогосподарської продукції. Особливо корисна магнезія для таких культур як: картопля, помідори, огірки, часник, цибуля, капуста, бобові, перець, яблуні, вишні та ягідні культури і т.д.

Прояви дефіциту сірки:

–          Сповільнення синтезу білків та амінокислот;

–          Накопичення азоту в небілковій формі;

–          Зменшення вмісту жирів;

–          Сповільнення росту та розвитку рослини;

–          Пожовтіння листків;

–          Зниження стійкості до хвороб, шкідників та бактерій;

Прояви дефіциту магнію:

–          Погіршується ріст та розвиток рослин та кореневої системи;

–          Погіршується формування та ріст плодів;

–          Сповільнюється фотосинтез всередині клітин;

–          Погіршується якість продукції;

–          Знижується стійкість до хвороб;

–          З’являється міжжилковий хлороз.

До сильно чутливих культур до дефіциту магнію можна віднести овес, озиме жито та ріпак. До середньо чутливих  – просо та кукурудза.

На дефіцит сірки сильно реагують ріпак, гірчиця, капуста, цибуля та часник. Середню чутливість проявляють горох, соя, люцерна, конюшина, кукурудза та буряк.

 

Рекомендації щодо внесення сульфату магнію.

Виділяють два варіанти внесення сульфату магнію – прикореневе та позакореневе (по листу).

Прикореневим способом зазвичай використовують гранульований сульфат магнію на всіх типах ґрунтів, але враховуючи їхню кислотність. Для підкормки рослин частіше всього комбінують добрива таким чином, щоб поєднати внесення сульфату магнію із внесенням NPK, попередньо підлуживши ґрунт, адже на закисленому ґрунті повноцінне засвоєння магнію неможливе.

При внесені мінерального добрива навесні потрібно звертати увагу на особливості розміщення кореневої системи певної рослини. Одним із важливих чинників для внесення є легка розчинність та відповідно висока рухливість Mg та S в землі, тому високе дозування сульфату магнію рослина може просто не встигнути засвоїти.

Вносити сульфат магнію восени краще за все незадовго до зимових холодів та у важкі ґрунти, адже в цьому випадку зменшується ризик передчасного вимивання добрива.

Ще одна перевага добрива – швидка дія, адже воно починає виконувати свої функції вже через добу після внесення. Рекомендовано вносити перед прогнозованими опадами.

Для внесення по листу добре підходить кристалічний магнію сульфат. Його розчиняють у воді та проводять обприскування.

 

Де та який купити сульфат магнію.

Сульфат магнію на ринку українського аграрного бізнесу представлений виключно імпортною продукцією. Основними виробниками цього добрива є Польща та Китай.

Компанія «Хімагростеп» працює на території України вже понад 6 років, та більше 3 років є офіційним постачальником сульфату магнію китайського виробника – компанії Sinomagchem.

Починаючи з 2018 року ми імпортуємо до України від 3 тисяч тон сульфату магнію. Щорічно ця цифра зростає, а в 2020 році становить 5 тисяч тон.

Sinomagchem існує з 1999 року та є найбільшим світовим виробником добрива.  Має власні добуваючі та виробничі потужності, які дозволяють виготовляти більше ніж 700 000 тон продукції за рік. Вся продукція ліцензована та сертифікована згідно п’яти світових та китайських стандартів якості:

·         ISO9001;

·         ISO14001;

·         FAMI-QS;

·         HACCP;

·         OHSAS18001.

Крім того компанія постійно працює над технологічними та науковими новаціями разом із Китайською академією сільськогосподарських наук, а разом із Китайською академією наук є одним із співзасновників «Центру досліджень інженерних технологій для хімічної промисловості».

Сульфат магнію від Sinomagchem признаний у всьому світі та експортуються більше ніж у 60 країн світу.

Купити сульфат магнію виключно оригінальної якості, а також отримати кваліфіковану консультацію стосовно використання, комбінування та внесення добрива  ви можете звернувшись до менеджерів компанії «Хімагростеп». Також наші спеціалісти допоможуть розробити індивідуальні плани та карти внесення добрив відповідно специфіки вашого господарства та особливостей ґрунту.

 

 

Контакти “Хімагростеп”:

+38 050 342 82 28

[email protected]

 

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби «Хімагростеп»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry