Які хвороби та шкідники фітосанітари виявили цього тижня

Для попередження поширення шкідників і хвороб в осінній період проводять захисні обприскування культури дозволеними у «Переліку» препаратами відповідно до регламентів застосування.У Лісостепу, Поліссі, осередково північних та східних областях Степу помірно тепла, суха погода сприяла розвитку та шкідливості злакових мух, попелиць, хлібних блішок у посівах озимих зернових колосових культур.Найбільш численними у полях виявились цикадки. Заселеність озимини цими комахами становить 80-100% обстежених площ за середньої чисельності 2-8, макс. 11-24 екз на 100 п.с. (Київська, Луганська, Черкаська обл.), ними пошкоджено у слабкому ступені 6-11, макс. до 14% рослин. По видовому складу переважали смугаста, шестикрапкова та городня цикадки.
За вищевказаних погодних умов в озимині, розміщеній після стерньових попередників, активізувалось живлення личинок хлібної жужелиці (туруна), які знаходяться в І-ІІ вікових групах та за чисельності 0,2-1, макс. 3 екз. на кв.м в осередках підвищеної чисельності (Херсонська обл.) пошкодили 2-8% рослин.
Вогнища надпорогової чисельності фітофага локалізовано. Гусениці озимої совки в чисельності 0,5-2, в осередках 3 екз. на кв.м пошкодили до 3% рослин.
Окрім того, на ранніх розкущених посівах озимої пшениці відмічається наростання хвороб, де на 5-29% обстежених площ борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, кореневими гнилями уражено 0,5-3% рослин у господарствах Закарпатської, Київської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Чернігівської та Чернівецької областей. У західних областях на ранніх посівах озимого ячменю відмічено розвиток гельмінтоспоріозу.
Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фази сходи – початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними інсектицидами.
В агроценозі озимого ріпаку на 3-15% рослин шкодять несправжні гусениці ріпакового пильщика, капустяна попелиця. Переважно у степових та лісостепових областях хрестоцвіті блішки за чисельності 1-5 екз. на кв.м пошкодили 2-15% рослин (Івано-Франківська, Київська, Черкаська обл.). Також у посівах культури живляться гусениці різних віків совок, біланів, жуки ріпакового листкоїда. На 10-35% площ лісостепових та поліських, осередково степових областей 3-8% рослин ріпаку хворіє на пероноспороз, альтернаріоз, борошнисту росу, циліндроспоріоз, фомоз. Вперше у Львівській області на 1% площ і 8-12% рослин ріпаку виявлено інфікування рослин килою (10 га, Старосамбірський район).
У посівах овочевих культур спостерігається розвиток хвороб грибної етіології. Зокрема, під час фітосанітарного моніторингу капусти білокачанної на ній виявлено ураження качанів альтернаріозом та на 8-30% рослин розвивається фомоз. На 80% площ та 3-9% рослин капусти пекінської виявлено альтернаріоз. Інфіковані бактеріозами качани капусти на зберігання не закладають, оскільки в зимовий період хвороба прогресуватиме у сховищі та обумовлюватиме ураження сусідніх, ще здорових качанів капусти.

 

Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспожислужби

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry