Які збитки завдає війна сільському господарству

За оцінкою Українського клубу аграрного бізнесу, у звільнених областях заміновані близько 2 млн га полів. Кожен рік простою цих земель коштуватиме економіці країни до 800 млн дол. У тимчасовій окупації перебувають 6 млн га, які теж потребуватимуть перевірки після звільнення.

Розмінування не гарантує фермерам повернення до роботи на цих землях. Поверхню ще потрібно вирівняти та рекультивувати, тобто відновити родючість ґрунту. Загальну вартість таких робіт Київська школа економіки в червні оцінювала 40 млн дол, повідомляє Українська правда.

У харківському холдингу “Агротрейд”, (обробляє 70,5 тис га, власник – командир добровольчого підрозділу “Хартія” Всеволод Кожемяко) розповіли, що рекультивація гектара землі після розмінування коштувала в середньому 100 дол.

Через війну постраждало й тваринництво. Відсутність безпечної землі для вирощування кормів змушує фермерів скорочувати поголів’я і звільняти працівників. На відновлення галузі підуть роки.

У регіонах, які понад пів року перебували в російській окупації, боротися з мінами складніше. Так, у Херсоні ворог замінував критичну інфраструктуру, комунікації і навіть цивільні будівлі.

 
Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry