З початку липня в Україні може подорожчати селітра

Аміачна селітра у європейський постачальників починає дорожчати.

Передумовами стали компенсаційні виплати аграріям Євросоюзу за високу вартість добрив та зростання попиту на добрива серед самих аграріїв.

Крім того, після індійського тендеру компанії RCF світовий ринок західніше протоки Босфор відзначається збільшенням активності покупців та здорожчанням азотної групи добрив.

Подорожчання не оминуло й Україну, болгарські постачальники підняли ціну селітри з 285 євро за тону до 305 євро/т, FCA – Болгарія. Польські добрива й до цього були дорожче 300 євро/т, а литовські обмежені в кількостях. В результаті, замість здешевлення до 14000-15000 грн/т, українські постачальники селітри додали вартості товару аж до 16500 грн/т, але й це не остаточна вартість, адже з урахуванням доставки болагрська селітра коштує вже 16800 грн/т, це означає, що в липні селітра в Україні може подорожчати до 17000 грн/т, з доставкою.

Такі передумови є хоча б тому, що найбільші європейські заводи виробники аміачної селітри планують з липня підняти ціни.

Зрозумівши це окремі агрохолдинги вже почали закуповувати товар. Це МХП, Кернел, Дніпроагро та інші.

Ринок України відновлюється після війни. Показники обсягів продажу зросли в рази і більш докладну інформацію Ви зможете отримати на Одеському Агрохімічному Форумі, що відбудеться 6-8 вересня 2023 року, в Готелі Марістелла, Одеса!

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry