Законопроект №6132 регулюватиме виділення земель за межами населених пунктів

Відповідний проект закону №6132 «Про внесення зміни до розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України щодо недопущення передачі земельних ділянок за межами населених пунктів та сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування» було зареєстровано 24.02.2017, повідомляє УАК.На даний момент існує проблема відсутності контролю за відчуженням земель за межами населених пунктів. Це відбувається, тому що місцеві громади, як правило, переймаються відчуженням земель лише в межах населених пунктів, так би мовити, здійснюючи прямий контроль лише за територією, до якої прямо належать.

Крім того, з 2013 року землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, безпосередньо або через визначені в установленому порядку територіальні органи, розпоряджається Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр). Поєднання функцій розпорядження державними землями із функцією реєстрації у межах однієї установи – Держгеокадастру – створило конфлікт інтересів та стало джерелом корупції.

Вищеназвані проблеми пропонується вирішити прийняттям законопроекту №6132. Даним  законопроектом пропонується доповнити Розділ Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України пунктом щодо недопущення передачі земельних ділянок за межами населених пунктів та сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування до затвердження проектів землеустрою щодо встановлення меж територій територіальних громад.

Прийняття законопроекту дозволить попередити в майбутньому порушення прав і законних інтересів територіальних громад та забезпечити збереження існуючого земельного фонду в межах їх територій.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry