Збіжжя, яке їде морем, витягає наш експорт

В лютому 2024 року Україні вдалося експортувати 8,0 млн т продукції АПК, що на 3,4% більше аналогічного показника попереднього місяця. Обов’язково потрібно врахувати, що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон і певна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд.

 

Про це йдеться у матеріалі прес-служби УКАБ.

 

Щодо структури експорту продукції в лютому 2023 року, то вона виглядала наступним чином:

 

  • зернові культури: 5,8 млн т (кукурудза – 53%, пшениця – 44%, ячмінь – 4%). Зростання до показника попереднього місяця: +9%;
  •  олійних культур – 599,3 тис. т (соя – 54%, ріпак – 41% та насіння соняшника – 4%). Падіння: -22%.
  • рослинні олії – 646,1 тис. т (соняшникова олія – 93%, соєва – 4% та ріпакова – 2%). Падіння: -3%.
  • макухи після вилучення рослинних олій – 551,7 тис. т (соняшникова – 90%, соєва – 10%). Падіння: -7%;
  •  інші види агропромислової продукції – 382,5 тис т. Падіння: -2%.

 

Окрім зернових культур, щодо експорту всіх інших видів агропромислової продукції фіксувалося зниження. Найбільше падіння продемонстрували олійні культури, експорт яких скоротився на 22%. Це пов’язано зі скороченням обсягів олійних культур, що призначені для експорту, особливо ріпаку.

export-august-c_63297509

 

Україна мала б ще вищі показники експорту, якби не виникали проблеми з блокуванням кордону польськими протестувальниками. Значні затримки на кордоні призводять до додаткових втрат українських аграріїв, а також скорочення обсягів експорту. Вчасне надходження фінансових коштів від реалізації раніше вирощеного врожаю особливо гостро стоїть зараз перед початком весняної посівної. Адже наявність коштів дозволить українським аграріям вчасно та якісно провести весняну посівну, забезпечивши Україну та світ продовольством.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry