Купують землю зараз будь-хто з доходом від $1000 на місяць, навіть військові

Бо земля в Україні буде суттєво дорожчати, вважають експерти.

Наразі земля в Україні активно продається і активно купується, а після відкриття земельного ринку для юридичних осіб, яке наразі заплановано з 2024 р., ціни на цей актив суттєво зростуть. Такий прогноз в інтерв’ю Telegraf озвучив заступник директора компанії Zeminvest Євген Носальський, сповіщає АПК-Інформ.

Як нагадав експерт, з відкриттям ринку землі ціна по всіх областях України стартувала від $700 за 1 гектар, але зараз через війну вартість землі змінюється залежно від географії.

«Популярності набули землі Центральної України, розташовані подалі від лінії фронту, бойових дій та кордону з агресором. Це — Полтавська, Черкаська, Хмельницька, Вінницька, Кіровоградська, Дніпропетровська області. Вартість у центральних регіонах стартує від 90 тис. грн за га, у західних — від 110 тис. грн. Якщо розглядати північ та південь України, там ціни дещо нижчі. Зокрема, Чернігівська, Сумська, Харківська — від 55 тис. грн, Одеська, Миколаївська — від 60 тис.», – сказав Є. Носальський.

При цьому він зауважив, що ціни на землю формують безпосередньо самі учасники ринку.

«Як бачите, навіть в умовах війни вартість зросла на 20%, а коли на ринок зайдуть юрособи, це стане першим дзвінком до подальшого зростання цін. За нашими прогнозами, буквально в перший рік у деяких регіонах буде стрімкий ріст, приблизно на 50-75%, і він не зупинятиметься ще впродовж кількох років. Тобто перспективи зростання цін на землю досить оптимістичні, оскільки земля — це обмежений актив, її більше не стане», – прогнозує фахівець.

Характеризуючи покупців землі, він додав, що левову частку з них становлять інвестори, які вкладають кошти в різні портфелі – від криптовалюти та нерухомості до землі.

«Окрім них, підприємці, айтішники, банківський та держсектор. Останнім часом — військові. Також люди із заробітком $1-1,7 тис. за місяць», – уточнив Є. Носальський.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry