Українське органічне законодавство майже сформовано

На сьогодні прийняття необхідних підзаконних актів на реалізацію Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» майже завершено.

Про це повідомляє ІА “Інфоіндустрія” з посиланням на organicinfo.ua.

Минулого тижня в Міністерстві юстиції України було зареєстровано  (за № 81/35703 20 січня 2021 року) Наказ Мінекономіки від 31 грудня 2020 року № 2833 «Про затвердження Вимог до матеріально-технічної бази та інших об’єктів інфраструктури, необхідних для виконання функцій із сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції». Як зазначають експерти проекту SAPFI Юлія Мовчан та Олена Київець, цей документ дозволить, нарешті, запрацювати механізму приватної сертифікації органічного виробництва в Україні.

На сьогодні закон передбачає 6 вимог  до органів сертифікації, серед яких є вимога до належної матеріально-технічної бази та інших об’єктів інфраструктури, необхідних для виконання функцій із сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції. І саме з цією вимогою пов’язане виконання однієї з ключових вимог – наявність акредитації у сфері органічного виробництва та/або обігу продукції за однією або кількома галузям органічного виробництва. Це зумовлено тим, що сама акредитація вимагає наявність належної матеріально-технічної бази.

Наказом встановлено абсолютно прийнятні вимоги до роботи органів сертифікації, це наявність:

належного приміщення,

принаймні одного робочого місця, обладнаного персональним комп’ютером та

офіційного вебсайту.

При чому наявність офіційного вебсайту є основною з цих вимог, оскільки з його роботою, пов’язано виконання вимог Порядку сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2019 р. № 970.

Нагадаємо, що порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2020 р. № 1032, передбачає, що орган сертифікації повинен розміщувати у відкритому доступі на своєму вебсайті інформацію про операторів, з яким він уклав договір.

Така інформація має включати всю інформацію, яка міститься в Державному реєстрі операторів, що здійснюють виробництво продукції відповідно до вимог законодавства, а також всю інформацію, яка міститься в сертифікаті.

Отже, органи сертифікації на практиці можуть розміщувати електронні копії сертифікатів на своєму вебсайті.

І саме на вебсайті органу сертифікації споживачі матимуть змогу оперативно перевірити всю інформацію про виробника органічної продукції.

Отже, на сьогодні для остаточної імплементації положень Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» залишилося прийняти ще один документ – проект Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Деякі питання звітності у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Ознайомитись з повним переліком нормативно-правових актів у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції можна за посиланням.

 

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry