23.05.2018
Чорна плямистість винограду, погіршуючи ріст та розвиток пагонів, впливає й на врожайність насаджень.
Від її інтенсивності залежатиме, скільки вічок, залишених на плодових стрілках після обрізування, розпуститься без ознак ушкодження.
На стрілках, що не мають ознак уражень, розпускається близько 77% вічок, за ураження на рівні 1 бала – 69%, 2 бали – 66%, 3 бали – 54%.
Пошкодження вічок плодових ланок чорною плямистістю знижує навантаження кущів урожаєм та сприяє розвитку пагонів на верхній частині стрілок, де вони схильні до обламування вітром.
Ріст пагонів винограду із вічок плодових стрілок, пошкоджених чорною плямистістю, уповільнюється. Вони на 8-26% коротші за пагони, що виросли на здоровій плодовій стрілці.
Загалом урожай винограду залежить як від здатності сорту закладати плодоносні бруньки, так і від здатності куща витримувати певне навантаження плодами без ослаблення росту пагонів.
Здорові кущі (без ознак ушкодження деревини) витримують більше навантаження врожаєм і відрізняються від хворих рівномірним розвитком пагонів та їх розподілом у просторі шпалери.
Натомість кущі винограду, пошкоджені хронічними хворобами грибної етіології, великого навантаження врожаєм не витримують. Зазвичай на хворих кущах пагони розвинені нерівномірно: на здорових ріжках ростуть посилено, за типом «жировиків», на хворих – слабко.
Інфоіндустрія за матеріалами agrotimes.net
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: