Квітневі заморозки вдарили по виробниках фруктів в Європі і в Україні

Мороз завдав відчутного удару по врожаю фруктів у Чехії, за оцінками, збитки перевищили 1 мільярд чеських крон (40 мільйонів євро). Садівники повідомляють, що більшість фруктових дерев по всій країні були пошкоджені, що призвело до майже повної втрати врожаю. Збитки в Моравії оцінюються приблизно в 50%, а погодні умови можуть погіршити ситуацію.

Щоб допомогти постраждалим виробникам фруктів в країні, Міністерство сільського господарства планує розпочати програму допомоги на суму 70-100 мільйонів чеських крон (2,8-4 мільйони євро). Міністр Марек Виборний та Мартін Людвік, голова Спілки виробників фруктів, оголосили про цю ініціативу в Даміневесі, регіон Мельник. Вони очікують потенційне зростання цін на фрукти та овочі залежно від урожаю в інших європейських країнах.

Цьогорічні пошкодження вважаються одними з найсильніших за останнє сторіччя, що посилюється незвично теплою погодою перед заморозками, що прискорює цвітіння та ріст плодів. Близько 100 000 тонн фруктів було втрачено, через що виробники зіткнулися зі значними фінансовими втратами та невизначеним майбутнім.

У відповідь уряд Чехії розглядає можливість екстреної допомоги та позик для підтримки постраждалих виробників і забезпечення їх виживання до наступного сезону збору врожаю. Однак, оскільки зміна клімату може призвести до більш частих коливань погоди, довгострокові стратегії адаптації для сільського господарства Чехії є вирішальними.

Як повідомляє сайт 420on.cz, від морозу постраждали і дрібні виробники фруктів, наприклад, виробники полуниці. Збитки становитимуть десятки відсотків, стверджує міністр сільського господарства, на виноградниках в регіоні Мельника пошкодження становлять 100%.

Вирощування полуниці в Угорщині
В Угорщині в розпалі сезон вирощування полуниці, перший урожай уже збирається в опалювальних і неопалюваних теплицях із плівки. Національна сільськогосподарська палата та Угорська асоціація торгівлі овочами та фруктами (FruitVeB) прогнозують збалансований урожай на поточний рік.

Сезон, який стартував на початку квітня з вирощування полуниці з теплиць із плівки з обігрівом, продовжується з полуницею, вирощеною в плівці без обігріву, і очікується, що до кінця квітня або початку травня, якщо дозволить погода, пошириться на плантації у відкритому грунті.
Незважаючи на незначні пошкодження морозами та затримку дозрівання через нещодавні низькі температури, перспективи залишаються оптимістичними з прогнозом більш теплої та сонячної погоди.

Польща, Італія, Німеччина та Голландія.

Холодні ночі та помірне цвітіння завдали великої шкоди фруктовому сектору Польщі. Особливо ніч з 22 на 23 квітня була дуже холодною з температурами від -5 до -6°C у великих масштабах. Точні розміри збитків поки що не можуть бути визначені, але Мірослав Малішевський, президент Польської асоціації виробників фруктів, говорить про мільйони євро збитків, зокрема, яблукам і черешням.

Nfofruit.nl повідомляє, що пошкодження морозами та несприятливі погодні умови з холодом і градом також надходять із північної Італії та Німеччини. Як і в Нідерландах, у більшості місць цвітіння було на два тижні раніше, ніж зазвичай, і холоди, що повертаються, завдають великої шкоди.

Як зазначає FreshPlaza з посиланням на EastFruit, частково постраждали врожаї ранніх яблук і кісточкових в Україні. В результаті останніх заморозків в Україні, пік яких припав на 19-20 квітня цього року, частково постраждали сади яблук, груш і кісточкових, в окремих західних та південних регіонах. Водночас, найбільше шкоди яблуневим садам завдали несприятливі погодні умови у Вінницькій області, де й зосереджені основні площі яблуні.

Деякі господарства повідомляли про можливі втрати більше половини майбутнього врожаю яблук, але в більшості випадків це стосувалося лише ранніх і середньостиглих сортів яблук, таких як Мельбурн, Женева та ін. Щодо зимових сортів яблук, то виробники були більш стриманими у прогнозах урожаю. і повідомили, що сподіваються, що морози не вплинули істотно на перспективи виробництва.

В інших регіонах України незначні пошкодження морозами 19-20 квітня також відзначалися в Чернівцях, де місцеві виробники оцінили втрати майбутнього врожаю яблук у 10-15%. У свою чергу виробники фруктів в інших регіонах країни повідомили про відсутність втрат майбутнього врожаю яблук, і там нічні температури в минулі вихідні були не такими критичними. Фермери Миколаївської області повідомили про можливу втрату врожаю ранніх сортів черешні, а виробники Чернівецької області побоюються, що не вдасться зібрати всі заплановані обсяги абрикосів.

За матеріалами FreshPlaza

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry