Встановлено антирекорд з імпорту свинини

У жовтні Україна встановила антирекорд з місячних обсягів імпорту свинини — понад 6 тис. т. Це майже на чверть перевищує попередній імпортній максимум, який зафіксували у серпні 2021-го (4,9 тис. т).

Аналітики Асоціації «Свинарі України» коментують, що зниження котирувань на свинину в країнах ЄС під тиском слабшої закупівельної активності на внутрішньому ринку та малоактивної торгівлі з Китаєм забезпечило європейській свинині конкурентоспроможність навіть після вичерпання імпортних квот. Так, якщо у серпні середньозважена митна вартість кілограму імпортованої свинини складала майже 2 дол. США, то у вересні вона знизилася до 1,82 дол. США/кг, а жовтні — до 1,74 дол. США/кг.

«Митна вартість більшості товарних категорії протягом вересня-жовтня знизилася на 3-9 центи на кілограм. Тож переважна частина імпорту коштувала вітчизняним імпортерам 1,5-1,77 дол. США/кг. Істотніше знизилися ціни на дорожчі позиції. Так, наприклад, у серпні середньорозрахункова ціна кілограма охолодженої обваленої свинини становила 2,93 дол. США, то вже у жовтні вона понизилася до 2,48 дол. США. Кілограм мороженої обваленої свинини з 2,37 дол. США у серпні «подешевшав» до 1,77 дол. США, а жовтнева митна вартість іншої мороженої свинини знизилася майже на пів долара — до 1,6 дол. США/кг,» — коментують в АСУ.

До переліку основних країн постачальниць свинини— Данія, Польща, Нідерландів, звідки за 10 місяців завезли 85% імпортованого — у жовтні додалася Бельгія (10% надходжень свинини за звітний місяць). Крім цього, відновилися поставки свинини з Канади. Що стосується товарної структури, то питома вага охолодженого переднього краю, обваленої свинини та морожених окостів дещо знизилася (з сукупних 52% завезеної свинини за 9 місяців 2021-го до 37,5% у жовтні) через активніші поставки охолоджених півтуш, окостів та лопаток (понад третина завезеного за звітний місяць).

Інфоіндустрія

 

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry