Аграрії економлять на живленні рослин, але отримують прибутки під час війни

06.02.2024

Автор: Олег Диващук

За даними ІА Інфоіндустрія, в 2019 році Україна спожила 7,1 млн тон добрив, в 2021 році – 8,4 млн тон добрив, а в 2023 – почалось відновлення – 4,35 млн тон добрив було внесено на землі України, але цього критично мало. Тож агарії постійно шукають нові методи вдосконалення агровиробництва в умовах колосального дефіциту доступних добрив, особливо NPK.

З 31 січня до 1 лютого 2024 р. відбулась конференція від FreeFarm «Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення»

На заході розглядались інноваційні та сучасні рішення в живлення рослин  різних кліматичних зонах України
 
Почнемо з нуля!
За допомогою рішень Freefarm, маємо надію, в
2024 року буде врожай зернових на рівні 70-80 млн. т Рішення strip till економить ЗЗР, насіння, паливо і техніку. Трактористи мають бути в танках і Хаммерах. Ну, і в баггі!
Враження
Поки у України нема можливості повноцінного експорту – нема тих надприбутків, які були до війни в сільскому господарстві. Скорочуємо собівартість і допомагаємо ЗСУ. Я другий раз на цій конференції. Маю деякий досвід у сільскому господарстві, але на цю конференцію я би приводив студентів, для закріплення практик господарювання, в додаток до теорії. Почнемо з нуля – з цього почалася конференція!
В 2024 року маємо новий погляд на цю технологію. Почнемо з аудиту зон продуктивності (по рецепту Zemlerob, Валерiї Ващенко) і діагностика біологічної активності ґрунту (фітотоксичності ґрунту та посівного матеріалу) вiд Білявської. Потім – з аудиту техніки і технології.
Те, що трактор здатен їздити по польовому гону прямо- ще не означає, що на ньому встановлено автопілот. Це значить, що в хазяйстві навели порядок. Таку тезу я чув не в одній доповіді.
Увага до деталей
Неправильна глибина посіву – мінус 26 тис. долларів на дослідній ділянці. Така, наприклад, цифра прозвучала в докладі представника Precision Planting Евросоюз добивається скорочення використання гербицидів і пестицидів на 70%. Цього можна досягнути або міжрядним культиватором (тоді взагалі без ЗЗР), або з осені 2024 технологією Berthoud Sniper(тоді -70%), але треба почекати…
Опис технології Freefarm 2024
Купуємо установку для виготовлення КАС, РКД та необхiдних хелатiв. Переходимо на стрiп-тiлл та правильно нарiзаємо лiнiї Plueribus. Та переобладнуємо/купляємо сiвалку з Precision PlantingI вносимо iнсектициди та фунгiциди за допомогою YDrop (переобладнуємо / дообладнуємо самоходку). Стратегiя FreeFarm – правильне пiдживлення або робота мiжрядним культиватором. I мiкробнi препарати – за рецептом Бiлянчикової.
Резюме
Часто технології NoTill та Strip Till уживаються в одному господарствi, але на різних культурах. І технологія має значення, коли це про рентабельність
Коли нема
є задовільної ціни на збіжжя,  треба управляти собівартістю. Це головна задача для тих, хто хоче займатися сільским господарством в Україні до кінця великої війни. Тому треба замовляти або власними силами виготовляти РКД по рецепту для Вашого грунту (або разом з біодобавками, як це виконує ,наприклад, Олександр Чумак на Одещині),почати оперувати покривними культурами для генерації азоту. Модернізувати техніку і апробовувати технологію частинами.
Спеціально для Інфоіндустрії,
Олег Диващук, експерт з сiльгосптехники
Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry