Держпродспоживслужба співпрацює з ADNS – системою інформування про транскордонні хвороби

Джерелом перенесення високопатогенного грипу птиці є перелітні птахи. І по суті питання до України з боку Європи полягає в тому, щоб підвищити ефективність заходів із ліквідації цього захворювання. На цьому наголосив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа в інтерв’ю інтернет-виданню «AgroPolit.com».

«Ми зараз під’єднанні до європейської системи і у повній мірі отримуємо від них інформацію про динаміку поширення захворювання та, відповідно, надаємо інформацію ADNS – це система інформування про транскордонні хвороби. Я кожного дня отримую інформацію про випадки пташиного грипу в ЄС. Тобто, мова не про те ефективна, чи не ефективна система. Якщо йдеться про перелітних птахів, то проконтролювати їх практично неможливо. Питання – в ефективності заходів із ліквідації. Якщо вони ефективні, то хвороба, зрештою, зупиняється і ми чекаємо, куди залетить наступний перелітний птах, хоча міграційні шляхи Службі відомі. Багато що залежить від заходів із ліквідації. Якщо вони вжиті правильно, хвороба не поширюється. Ми бачимо із тих випадків в Україні, що, власне, так воно й відбулося». – зазначив Володимир Лапа.

Він нагадав, що наприкінці січня, Україна та Європейська Комісія домовилися про взаємне застосування принципу регіоналізації щодо грипу птиці та про відновлення експорту продукції птахівництва українського виробництва до країн Євросоюзу. Станом на сьогодні поставка курятини на європейський ринок уже здійснюється.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry