Невідповідність юридичної та фактично оброблювальної площі землі становить від 3 до 5%

Кожен новий сезон приносить невеликі зміни контурів полів, що так чи інакше призводять до втрат продуктивної площі. Такими чинниками можуть бути заростання опор ЛЕП, втрата частин поля в близькості лісосмуг, заболочені ділянки, мочари та інші фактори. В середньому невідповідність юридичної та фактично оброблювальної площі землі становить від 3 до 5%. Зйомка з космосу дозволяє уникнути витрат на «неіснуючі» гектари та є основою для впровадження точного землеробства на підприємстві.

Про це розказав Олексій Доманський, заступник директора компанії ТВІС, під час конференції «Агромоніторинг 2021».

Компанія ТВІС працює на ринку дистанційного зондування України з 2008 року. Ми професійно займаємося зйомками територій з космосу та безпілотника. Найбільший досвід та експертизу ми маємо саме в обробці супутникових даних, будь-якої роздільної здатності.

Нещодавно ми анонсували нову пропозицію на ринку – високодетальну космічну зйомку сільсько-господарських земель за ціною 7 грн за гектар. Деталізація такої зйомки – від 30 до 50 см на піксель.

Зйомку проводимо трьома американськими супутниками компанії МАКСАР, які є найкращими в світі за роздільною здатністю, тобто за показником деталізації зображення, від 31 до 46 см на піксель. Наша компанія з 2009 року є офіційним дистрибутором цих даних в Україні.

На поточний момент розвитку людства 30 см на піксель – це максимальний рівень деталізації зйомки з космосу, який доступний всім громадянам Землі, без винятку.

“Як же виглядає якість 30 см на знімках? Давайте подивимося кілька зразків: тут ми бачимо, що на подвір’ї знаходяться корови. Ми не знаємо скільки їх під дахом в корівнику, але ми нарахували 35 корів, що знаходяться саме в цьому загоні. Взагалі, дані, які ми пропонуємо за якістю впритул наближаються до даних аерофотозйомки або зйомки з безпілотника.

Видно опори ЛЕП, всі проїзди технологічного транспорту. З точки зору інформативності для агронома такі дані нічим не уступають даним з беспілотника”, – пояснив експерт.

Переваги супутникової зйомки: зйомка відбувається повністю в автономному режимі, замовлення теоретично може бути виконане сьогодні на завтра, або в перший безхмарний день. Все залежить від погоди. Максимальний строк виконання замовлень – 30 днів. Супутниковий знімок постачається протягом доби після зйомки. А для створення ортофотоплану для одного кадру потрібно всього декілька годин.

Знімки поставляються  з ближнім інфрачервоним каналом, тому – окрім безпосередньо площ та контурів – можна оцінити загальний стан культур за допомогою вегетаційних індексів. Найбільш популярний індекс NDVI обчислюється за відбиттям рослинами променів червоної і ближньої інфрачервоної зони спектру.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry