Рушієм українського картоплярства має стати переробка

Майбутнє картопляної галузі України повністю залежить від розвитку сектора переробки. Про це повідомляє «Інфо-Шувар» з посиланням на Миколу Гордійчука, президента Української Асоціації виробників картоплі (УАВК). Як повідомив пан Гордійчук під час свого виступу на VIII Голандсько-українському форумі з професійного картоплярства, Україна є одним з найбільших виробників картоплі в Європі, але майже не переробляє її. Саме це є однією з головних причин низької ефективності цього бізнесу в нашій країні.

«За даними нашої асоціації, в структурі реалізації врожаю української картоплі частка переробної промисловості становить близько 3-4 %, тобто майже всю картоплю ми продаємо в свіжому вигляді. В країнах ЄС, де врожайність в 2-2,5 рази більша, ніж у нас, ситуація майже дзеркально протилежна: там у свіжому вигляді продається не більше 6% картоплі, все інше йде на переробку. І це при тому, що якість картоплі в них на порядок вища, ніж у нас, а собівартість помітно нижча,» – розповів Микола Гордійчук.

На думку експерта, потужний проект з переробки картоплі був би зараз досить доречним в Україні. «Мова перш за все йде про виробництво замороженої картоплі фрі, попит на яку в Україні щорічно зростає завдяки розвитку сегменту ГоРеКа, – каже пан Гордійчук. – Через відсутність власної сировинної бази майже всю картоплю фрі зараз Україна імпортує з Польщі. Але власний потенціал виробництва дозволяє нам збудувати потужне підприємство, яке б задовольняло не тільки потреби внутрішнього ринку, а могло б і експортувати сировину в інші країни. Наразі нам відомо про плани з будівництва таких нових проектів в Росії та Казахстані, поряд з цими країнами могла б стати і Україна».

Головними експортними напрямками збуту для української замороженої картоплі фрі пан Гордійчук бачить країни СНД, Південної Африки, Азії та Близького Сходу. Перспективи виходу з продуктами переробки картоплі на ринок ЄС набагато слабші, бо ці країни майже всю свою потребу задовольняють власним виробництвом цієї продукції.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry