Україна друга у світі за площею земель, що контролюються іноземними інвесторами

 

Україна знаходиться на 2-му місці серед країн світу за загальною площею земель, яку контролюють іноземні інвестори.

Про це пише ІА “Інфоіндустрія” з посиланням на прес-службу ГО “Екодія”.

Такими є результати аналітичного звіту “Підбиття підсумків глобальної «земельної лихоманки» – незначні вигоди, суттєві ризики для людей та довкілля”. Дослідження опублікувала міжнародна ініціатива Land Matrix на основі зібраних даних про масштабні придбання земель по всьому світу.

Більше 3,3 млн гектар контролюють міжнародні інвестори в нашій країні. Вище за Україну знаходиться лише Індонезія, де контролюється понад 3,6 млн га. У п’ятірку лідерів рейтингу входять також Росія, Бразилія, Папуа-Нова Гвінея.

“Сільське господарство України, зокрема земля, дуже цікаве серед інвесторів. Це підтверджується даними Land Matrix – 250 угод та 3,3 млн га с/г земель контролюється іноземними компаніями.

Зазвичай вони ведуть інтенсивне сільське господарство, яке має негативні наслідки для довкілля. Мова про забруднення води, ґрунтів та зменшення біорізноманіття.

Концентрація земель може призвести до масштабної деградації земель, якщо не почати змінювати підходи та с/г практики вже зараз та посилювати екоконтроль за агровиробниками”, – говорить Михайло Амосов, керівник відділу екологізації промисловості ГО Екодія.

Це вже третій звіт ініціативи Land Matrix, у якому здійснено критичну оцінку накопичення земель у країнах, що розвиваються, а також соціально-економічні та екологічні наслідки такого накопичення. Висновки спираються на фактичні матеріали із

бази даних Land Matrix, а також публікації, з метою аналізу та кращого розуміння комплексного впливу концентрації земель. Резюме звіту українською мовою можна прочитати тут.

Нагадаємо, що раніше Екодія публікувала дослідження, згідно з яким більше 40% всіх с/г земель України можуть втратити родючість.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry