В Україні абсолютно нові лідери імпорту добрив

В імпорті азотних добрив за 4 місяці спостерігається зростання частки нових учасників ринку на фоні скорочення самого об’єму імпорту. При тому, що за 4 місяці імпорт склав 536 тис. тон азотних добрив, що на 16,7% менше, ніж минулого року за 4 місяці, але й лідери були інші.

За перші 4 місяці очолили рейтинг Каспіт трейд, Добрива Волині та Макош. Лідери минулого року увішли до десятки найбільших.

В коментарі до цих показників представники Каспіт трейд зазначили, що успіх цього року супроводжувався оптимізацією логістики та купівлею вже двох кораблів трейдером.

Обсяг імпорту NPK добрив навпаки збільшився на 20,8% і склав 177,8 тис. тон.

Лідери імпорту Агросем, Ерідон та Агрохімтехнолоджі, тут незначні зміни з минулого року.

В цілому рейтинг першої 20-ки виглядає наступним чином

Обсяг імпорту азотно-фосфорних добрив зріс в 2024 році за весну до 137 тис. тон (на 36%), але в лідерах істотні зміни.

І географія і обсяги імпорту, та й частково лідери імпорту калійних добрив теж змінились.

Загальний обсяг імпорту калію склав тільки 16 тис. тон – на 43% більше, ніж минулого року.

В калійному імпорті значне загострення очікується в червні коли поступить перша велика партія калійних добрив з Китаю. До того ж компанія K+S (Німеччина) ще в минулому році збиралась відкрити представництво в Україні, але офіційних релізів ми не помітили. Вагому долю імпорту тримають ICL (Ізраїль) та JPMC (Йорданія).

Загалом імпорт всіх видів добрив за зимово-весняний період перевищив 1 млн тон, за 1-4 місяці 2024 року – 938 тис. тон, що на 27 тис. тон більше, ніж в минулому році.

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry