Агроном з Небраски створив експрес-метод сортовипробування сортів

Агроном з Небраски Харкамал Валіа та айтішник Хунфенг Ю зі своєю командою запропонували новий експрес-метод прогнозування продуктивності потенційних сортів.

Фактично метод не є новим, бо передбачає опромінення насіння інфрачервоним спектром та вимірювання відбитого насінням світла. Майбутній апарат буде дуже дорогим поєднанням інфрачервоного обігрівача та тепловізора. Проте це дуже поверхневий опис конкретно “заліза”, а основна “фішка” має бути у програмному забезпеченні, що буде аналізувати покази приладу.

Подібні системи вже існують для сортування насіння. Фотосепаратор, що відокремлює насіння бур’янів – вже давно не інновація. Дещо більш незвичним є сортування цибулі чи іншої продукції шляхом її просвічення наскрізь. Пошкоджена чи гнила всередині продукція буде відрізнятися за прозорістю. Ноу-хау цих хлопців полягає у тому, що вони навчились використовувати отримані дані з приладу, щоб передбачити продуктивність майбутнього сорту. Змоделюємо ситуацію: в результаті відбору селекціонер має декілька тисяч різних зразків по 100 г. насіння в кожному. Це нові зразки, тому їх продуктивність абсолютно невідома. Отже, селекціонер протягом року має посіяти кожен з декількох тисяч зразків, принаймні у трьох повтореннях, виростити їх та облікувати врожай. Це вимагає неймовірних затрат часу та ресурсів. Але вже на самому початку він має ці 100 г насіння, яке можна було би дослідити на предмет його повноцінності: за вмістом органічних, азотвмісних речовин, вологи, тощо. Така перевірка триває кілька секунд і не псує насіння, кількість якого обмежена. 

Після опроміненням інфрачервоним світлом результат фіксується на гіперспектральну камеру. Отже, для кожної насінини створюється її унікальний світловий відбиток. В майбутньому, можливо, цей метод дозволить знаходити в насінні конкретні корисні гени.

Повідомляє AgroPages

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry