Через декілька років Україна потребуватиме нових фахівців – енергоменеджерів та енергоаудиторів

В Україні вже є підприємства, які провели енергоаудити і почали впровадження енергоефективних заходів. З часом їх ставатиме все більше, тому через декілька років Україна потребуватиме  10 тис енергоменеджерів та енергоаудиторів. В Україні таких спеціалістів готують на навчальному курсі EUREM за сприяння німецького проекту GIZ, що сплачує 70% навчання.

EUREM – це світова мережа, започаткована в 1997 році. «Це потужна освітня мережа, яка існує в 32 країнах світу і має близько 600 тренерів. Усі хто навчаються за програмою, отримують сертифікат, що приймається у всьому світі», – зазначив Володимир Коляденко, віце-президент Київської торгової палати, під час конференції «Енергоефективність у компаніях: можливості та рішення», що відбулася у Києві 27 листопада.

Навчальний цикл побудований із 250 годин теорії та практики. В кінці курсу випускники готують конкретний проект. Програма навчання відбувається в рамках співпраці з німецьким проектом GIZ, що сплачує 70% навчання.

Програму з навчання енергоменедженту розпочалася у 2017 році. Вже є 11 тренерів, які знають специфіку української ситуації, випустили 52 сертифікованих енергоменеджерів. Географія учасників охоплює більше 10 регіонів України. Три роки – середній термін окупності енергоефективних проектів, за словами Коляденко. Він вважає, що через декілька років Україна потребуватиме  близкьо 10 тис енергоменеджерів та енергоаудиторів.

«Відбулася еволюція. Спочатку приходили консалтингові компанії, різноманітні навчальні заклади. Важливо говорити про історію успіху. Ми повинні показувати, що ми чогось досягли: коли ти бачиш, що є економія, що в кінцевому результаті отримуєш прибуток та ще й виконаєш благородну місію збереження довкілля», – поділився експерт.

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry