Експерт розказав, як захиститися від шахраїв при відборі зразків ґрунту

Аналіз ґрунту рекомендують виконувати регулярно, і для невеликих господарств це досить вагома стаття витрат. Тому дуже важливо, щоб зразки для аналізів відбиралися правильно, адже дуже часто невеликим господарствам важко розібратися у тонкощах агрохіманалізу. Відбір однієї проби коштує від 200 до 500 грн, але варто дуже ретельно перевіряти замовника.

Для маленьких господарств, на невеликих площах можна скористатися агрономічною лопаткою, або ж ручним буром, далі скачати програму для навігації за типом Locus Map, відібрати зразки ґрунту, запакувати і відправити їх до лабораторії. Такий метод відбору зразків є відносно безкоштовним. Про це розказав Сергій Скок, SEO компанії Skok Agro.

Якщо є прагнення отримати більш отримати більш стандартизовані зразки, краще замовляти подібні послуги. Відбір однієї проби коштує від 200 до 500 грн. “Я рекомендую замовляти зразок ґрунту, який складається з 20-25 міні-проб. Якщо вологий грунт, то там може бути 15 уколів, тому що для лабораторії потрібно набрати певний обсяг ґрунту. Як правило, стандартом є 500 г. Хоча для самих досліджень потрібно набагато менше, така кількість набирається, щоб у випадку сумнівів можна було зробити арбітражні дослідження в іншій лабораторії, тобто повторно перевірити результат”, – пояснив він.

У зв’язку з можливим відкриттям ринку землі, в 2019 році став популярним відбір зразків по зонах. В такому випадку не створюється сітка, а проби відбираються безпосередньо у проблемних зонах. Такі послуги оцінюються від 20-30 грн /га в залежності від розміру поля і кількості проблемних зон, логістичні витрати складають 8 грн/км.

“Якщо ви власник невеликого господарства, і когось винаймаєте для відбору ґрунту, обов’язково перевіряйте глибину на якій пробовідбірники здійснюють міні-проби, тому що цей параметр не завжди витримується. Це може бути пов’язано з об’єктивною причиною, якщо поля дуже ущільнені, в такому разі слід враховувати, що навіть якщо аналіз покаже, що в ґрунті достатньо поживних речовин, не факт, що вони будуть засвоєні”, – радить Скок.

Перед оформленням заявки на перевірку ґрунту, варто поцікавитися, в якому форматі будуть подані дані на виході. “Є компанії, що дають pdf чи друкують на прінтері кольорові знімки… На виході має бути ще й файл, який ви зможете використовувати, працюючи з агроконсультантом, компаніями, що займаються диференційним внесенням добрив”, – розказав Сергій Скок.

Обов’язково слід  перевірити наявність обладнання та його стан, радить фахівець: “Якщо вам починають говорити про якусь власну лабораторію, супер-машину, не вірте. Кількість лабораторій, які реально працюють за ГОСТами можна перелічити на пальцях. Зараз з’явилося дуже багато посередників. Тому завжди перевіряйте, хто надаватиме послугу”.

Якщо в обробітку більше 30 тис га, Скок радить придбати власний пробовідбірник, а при 150-200 тис га, обладнани власну лабораторію.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry