Інноваційний сюрприз «ЄВРОХІМУ»

На аграрній виставці «Зернові технології- 2017» компанія ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна», презентувала низку нових продуктів, які дають змогу суттєво підвищити урожайність сільськогосподарських культур.ЮТЕК-46 – формула збереження азоту

Продукт ЮТЕК-46 представляв менеджер із розвитку бізнесу компанії «Єврохім» Володимир Барабаш. Він детально проаналізував сильні і слабкі сторони дуже популярного у світі добрива – карбаміду та розповів про засоби підвищення його ефективності.

Світовий оборот цього продукту сягає близько 150 млн тонн, в Україні його використання торік перевищило 900 тисяч тонн. Карбамід відзначається високим вмістом азоту, проте значна частина його втрачається при внесенні. В чому, власне, проблема? Гранула добрива під дією вологи та інших природних факторів починає руйнуватися, тобто відбувається процес, протилежний синтезу, під час якого азот виділяється швидше, ніж рослини можуть його засвоїти. Що зробив «Єврохім», аби цьому запобігти? Використовуючи найновітніші досягнення європейських виробників, а також результати власних дослідів, дійшов висновку, що карбамід, оброблений інгібітором, стримує виділення азоту. Інгібітор (уповільнювач, гальмівник певних процесів), яким оброблена гранула, під час розкладення впливає на ферменти уреази, які знаходяться в грунті, і ніби їх заморожує на протязі 21 дня, уповільнюючи реакцію розпаду і даючи більше часу для кореневої системи рослини для засвоєння азоту. Карбамід в Україні переважно використовується розкиданням перед оранкою восени, потім іде весняне підживлення. «Зверніть увагу, що ЮТЕК-46 створений для роботи на поверхні грунту, або на глибині не більше 8 сантиметрів», – говорить Володимир Барабаш.

Сам інгібітор – рідина, що наноситься на карбамід, має назву ЮТЕК, це зареєстрована торгова марка, якою володіє німецький підрозділ «Єврохіму». Оброблений карбамід одержав назву ЮТЕК-46. Цифра означає рівень вмісту азоту. Установки для виробництва нового препарату працюють у Бельгії, дві у Греції, Туреччині, в Україні (Кременець Тернопільської області). Сам інгібітор виробляється в Магдебурзі (Німеччина). Яка ж ефективність нового препарату? Спільно з науковцями НУБіП фахівці Єврохіму поставили стаціонарний дослід, який показав, що урожайність озимини завдяки ЮТЕК-46 збільшується на 6%.

Агрінос-А» – володар ризосфери

Представник компанії «Агрінос»,  Юрій Джура розповів про переваги нового біологічного препарату «Агрінос-А», який застосовується для підвищення ефективності живлення і поліпшення стійкості сільгоспкультур до різноманітних стресів.

«Агрінос-А» – препарат винятково мікробного походження. Як і де він діє? Весь процес живлення, перетворення мінеральних речовин, перехід їх в рослину відбувається в тонкому шарі довкола кореня товщиною всього 2-3 мм, це магічне середовище, насичене мікроорганізмами, називається ризосферою. «Агрінос А» містить в собі бактеріальний консорціум десяти родин мікроорганізмів, серед них є і аероби, анаероби, а також мікроаерофіли.. Бактерії цього препарату дуже ефективно колонізують ризосферу рослин: по-перше – вони всі уже «зжиті» в єдину екосистему в процесі коменсальної ферментації і, тому, є дружніми між собою; по-друге – селектовані штами походять із видів, що мають дуже широкі рамки пристосування до умов зовнішнього середовища, за рахунок цього факту препарат є ефективним в широкому діапазоні температур грунту, його вологості, складу газового середовища і показників родючості.

Застосування препарату дає змогу поліпшити засвоюваність рослиною азоту, фосфору, калію, сірки, кальцію, а також допомагає рослині споживати їх при високих концентраціях солей в грунтовому розчині (які виникають автоматично, коли вносяться високі дози добрив чи починається посуха).

Окрім сприяння живленню, активізації обмінних процесів, збагачення ризосфери консорціумом мікроорганізмів дружніх по відношенню до рослини, препарат «зміцнює» грунтовий мікробіом, який допомагає рослині бути здоровою.

В чому особливість цього продукту на ринку? Традиційні продукти такого типу призначені для поліпшення живлення чимось одним: азотом чи фосфором, вони, як правило містять  в собі лише один або кілька штамів мікроорганізмів – 3-4. Штами цих продуктів ферментувалися в окремих ферментерах. Тоді як мікроорганізми «Агріноса А» ферментувалися коменсально в одному ферментері, завдяки цьому вони є справжнім біологічним консорціумом (коменсалізм). За рахунок цього, при потраплянні в грунт, бактерії допомагають одне одному колонізувати ризосферу та включитися у процеси взаємообміну метаболітами із рослиною. Зважаючи на те, що ці бактерії були виділені з грунтів тропічних, субтропічних та помірних широт, вони здатні працювати і при високих, і при помірних температурах. Завдяки цьому спектр ефективної дії цього препарату зростає колосально, стабільність його дії дуже велика, і чим складніша ситуація складається на полі в системі живлення, тим більший ефект. Про це свідчать численні досліди і широке промислове застосування препарату. Так, використання цього препарату дало змогу одержати прибавку врожайності кукурудзи на зерно на рівні 10-14%,  урожай пшениці збільшився на 12%, врожайність томатів у плівкових теплицях зростає на 15-20% при суттєвому збільшенні виходу високотоварних плодів. Подібні результати отримано і при застосуванні на картоплі та суниці.

В застосуванні препарат простий, говорить Юрій Джура. Його можна вносити  разом із традиційними рідкими добривами по поверхні грунту, чи безпосередньо в грунт. Продукт «Агрінос- А», легко змішується з КАС. У США, такою технологією володіє компанія “Security Seeds”.  Американські фермери гідно оцінили таке рішення – вносячи десятки тисяч тон такого продукту на свої поля.

Перша комерційна партія «Агріноса А» вже в Україні. Препарат доступний для усіх охочих до інновацій хліборобів.

Юрій Джура також познайомив учасників семінару з іншим препаратом з цієї ж родини. «Агрінос Б» – унікальний біостимулятор-антистресант, отриманий ферментативним шляхом. Його застосування посилює активність багатьох метаболічних процесів в організмі рослини. Він допоможе при різноманітних стресах: абіотичного чи антропогенного походження, а також звичайних фізіологічних, які є звичайною складовою росту і розвитку рослин в полі.

Андрій Приходько: «Ми готові допомогти українському аграрію»

–Ви презентували низку дуже цікавих продуктів, які заінтригували аграріїв. Що далі? Як ви будете їх просувати на українському ринку? – з таким запитанням ми звернулися до Генерального директора компанії ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна» Андрія Приходька.

–В нас є кілька об’єктів в Україні – агрохімічні бази, які займаються перевалкою традиційних добрив. Окрім цього незабаром будуть запущені в дію склади для зберігання мікродобрив, це приміщення зі спеціальними температурними режимами. Тут створені всі умови для того, щоб наші клієнти могли приїхати, подивитися на товар, образно кажучи, помацати його, оцінити за вартістю і якістю, і або ж придбати прямо зі складу, або укласти контракт на постачання. Якщо раніше про співпрацю можна було домовитися лише через головний офіс у Києві, то на сьогодні в регіонах, де відкриті наші склади, працюють менеджери, це люди з агрономічною чи агрохімічною освітою, які можуть надати консультацію і по ціні продукту, і по технології його застосування. Це власне стратегія нашої компанії – забезпечити всю лінійку живлення і на сьогодні можемо говорити не лише про селітру, амофос, чи навіть про якесь мікродобриво, а й про увесь асортимент добрив, яких потребує сучасне агропідприємство, а також про технологію їх використання для кожної культури, для кожного регіону, для кожного типу грунту. Більше того, ми не просто готові вбудувати наші продукти в певні технології, а й надати такі технології. Вони постійно розробляються, оновлюються по кільком культурам. Беремо стандартну технологію, наприклад, по кукурудзі, чи озимій пшениці, і коригуємо її з врахуванням останніх досягнень науки, українського, американського та європейського досвіду. Важливо, що всі продукти і технології вимірюємо тільки рентабельністю. А тому вся наша діяльність спрямована на те, щоб одержати її підвищення, це ми нашим клієнтам гарантуємо. І саме головне – це якість. Зараз багато людей зауважують, мовляв, от здорово, що у вас є такий продукт, але китайський удвічі дешевший. Таких пропозицій на ринку і справді дуже багато, але давайте подивимося, що з якістю? Більшість цих продуктів – позакореневі, тобто вся пожива йде напряму в рослину, і якщо ми на етапі вибору правильного продукту, чи технології для позакореневого живлення не будемо звертати увагу на якість, то можемо одержати не врожай, а небезпечну продукцію.

–У назві вашої компанії є слово «Євро», це якось говорить про географію діяльності компанії?

–Безумовно. Наша компанія володіє двома виробництвами у Європі, одне знаходиться в Бельгії, а друге в Литві, маємо також одну з найбільших дистрибютерських мереж агрохімічної продукції в Європі( це компанія EuroChem Agro Gmbh). Багато наших продуктів і технологій ми імпортуємо з Європи, один із них ЮТЕК, або карбамід з інгібітором уреази, ця технологія розроблена і винайдена в Німеччині, і ми маємо змогу її презентувати і продавати в Україні. Європа для нас є не лише ринком та виробничим майданчиком, а й банком інформації, досвіду, зразком до якого маємо прагнути.

–Європейський фермер більш професійний від українського?

–По перше, його відрізняє від нашого те, що він власник землі, а тому він про неї постійно піклується, для нього це завдання номер один. Він не зважає на те, скільки треба внести азоту, щоб одержати високий врожай, а піклується про грунт, хоче зберегти його родючість на багато років. Ми вивчали аграрний досвід більшості європейських країн. Є фермери, які доручають розробку технологій спеціальним агрохімічним центрам, а самі потім працюють за їхніми вказівками. А є такі, що й самі, кого хочеш навчать, як треба працювати.

–Наскільки швидко ростуть в технологічному плані наші аграрії?

–Україна сьогодні – аграрна держава номер один серед країн СНД, наш фермер не дуже далеко відстав від свого колеги зі Східної Європи,  у нас більш-менш схожа ситуація, подібні врожаї. Так, наші аграрії ростуть. Про це свідчить щорічне збільшення врожаю. Але українського виробника відрізняє й те, що він ніколи не зупиняється на досягнутому, завжди ставить нові цілі.  Ми готові йому допомогти в їх досягненні.

Олександр КАРПЕНКО.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry