Процедура реэстрації імпортних саджанців буде спрощена

На початку січня 20021 року в Раді зареєстрували законопроєкт, покликаний спростити процедуру ввезення іноземних сортів рослин до України. 

«Питання спрощення процедури реєстрації та впорядкування вимог до інспектування на сортові якості обговорюється вже понад 2 роки. Однак тільки минулого тижня Кабмін на одному з засідань схвалив відповідний проєкт закону, який вже зареєстрували у Верховній Раді”, – коментує виданню SEEDS Сюзана Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України.

Які зміни пропонується цим законопроєктом? По-перше, дозволять ввозити сорти, які зареєстровані в країнах ЄС та інших країнах для закладки промислових насаджень без повторної реєстрації в Україні.

Зараз в Україні по всім культурам і польовим, і садивним, незважаючи на те, що сорт є десь зареєстрований  в інших країнах, якщо ти хочеш його висаджувати і використовувати в Україні, потрібно пройти реєстрацію», – розповіла Сюзана Григоренко.

«Думаю, що до літа це питання можна вирішити. Ми бачимо, що ВР може працювати досить ефективно. Сам по собі законопроєкт не дуже складний і не містить дискусійних питань. До того ж він запропонований Кабміном. Очевидно, що він вже доволі довго дискутувався і отримав певні погодження».

Всі очікують, що цей законопроєкт підтримають якомога швидше. Закладка саду неможлива, якщо немає реєстрації сорту. «З однієї сторони ми говоримо що ввезення сортів, які зареєстровані в ЄС для промислових насаджень дозволять. Але відшкодування будуть тільки по тих сортах, які зареєстровані в Україні і будуть враховуватись у програмах державної підтримки. Сортова сертифікація залишається повністю такою, якою була раніше», – додає виконавчий директор Насіннєвої асоціації України.

Реєстрація сорту – процедура не з швидких. За словами Сюзани Григоренко, ухвалення цього законопроєкту економитиме чимало часу – від місяців до років. Все залежить від коректності документального оформлення та культури, сорту, новизни і т.д.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry