Що передбачає реформа лісової галузі

Всі державні лісогосподарські підприємства мають бути з’єднанні в одне спеціалізоване підприємство «Ліси України», приватизація якого забороняється.

Уряд розпочав реформу лісової галузі. Так, 7 вересня Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову «Деякі питання реформування управління лісової галузі» № 1003 (надалі – «Постанова»), відповідно до якої всі 158 державних лісогосподарських підприємств об’єднуються в одне спеціалізоване підприємство «Ліси України». Також замість 24 міжрегіональних управлінь лісового та мисливського господарства утворюється 9 регіональних управлінь.

Таким чином створюється система з двома вертикалями управління лісовою галуззю: (1) державне підприємство «Ліси України», яке буде займатись господарською діяльністю (йому переходять права на земельні ділянки під лісами тощо); (2) міжрегіональні управління, які займатимуться реалізацією державної політики та виконуватимуть контролюючі функції, повідомляє PwC в Україні.

До основних умов реформи Уряд відносить:

  • збереження робочих місць працівників лісової галузі;
  • збереження обсягів податкових надходжень від лісової галузі;
  • забезпечення цифрової трансформації сфери лісового та мисливського господарства тощо.

Презюмується, що реформа вирішить наступні проблеми лісової галузі:

  • фінансовий дисбаланс галузі;
  • відсутність достовірної інформації про стан лісового фонду України;
  • низький рівень лісистості;
  • низька продуктивність праці;
  • низький рівень механізації лісогосподарських робіт;
  • низький рівень інвестицій в лісову галузь.

При цьому, Постановою чітко визначено, що ліси державної власності залишаються в державній власності (приватизація державного підприємства «Ліси України» забороняється).

На думку авторів реформи, створення окремого підприємства потенційно може дозволити ефективніше залучати іноземні інвестиції в лісову галузь, включно із закупівлею нового обладнання, техніки тощо. Так, за інформацією Уряду, показники довоєнного періоду демонструють, що рівень інвестицій та фінансування лісовідновлення у країнах ЄС становить 24 дол. США на 1 га, тоді як в Україні лише 0,3 дол. США на 1 га.  Також, окреме підприємство може бути більш гнучким, розвиватись та отримувати прибутки не лише за рахунок заготівлі та переробки деревини, а й виготовлення продукції, розбудови об’єктів рекреації тощо.

Інфоіндустрія
Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry