В Україні – великий дефіцит кадрів для агролабораторій

Якісний відбір проб ґрунту – перший і основний елемент в системі точного землеробства. Найдешевший спосіб, що підходить для невеликих площ, ручний відбір зразків. Великим господарствам варто задуматися про придбання автоматичного пробовідбірника, але лише за умови наявності кваліфікованих працівників, які будуть його обслуговувати.

Найдешевший спосіб відібрати грунт для аналізу – накопати грунт агрономічною лопаткою з глибини 30 см, розказав Сергій Скок, SEO компанії Skok Agro. “Просто копати слід не в одному місці, а зробити 15-20 ямочок, як це потрібно за ГОСТом. І зробити звішену пробу та відправити в лабораторію”, – пояснив він.

Великому господарству із земельним банком більше 30 тис га, варто замислитися над купівлею власного пробовідбірника, але лише за умови наявності професійних фахівців. “Якщо кадрів немає, яких можна було б навчити працювати на пробовідбірнику, краще віддати на аутсорс”, – радить Скок.

Господарствам із земельним банком 150-200 тис га є сенс відкрити власну лабораторію. Це не означає, що потрібно вкласти 1-1,5 млн доларів у проект, можна вибірково закупити обладнання для визначення тих показників, які потрібні для техкарти. Така лабораторія  може приносити додатковий дохід. “Зараз у зв’язку з відкриттям ринку землі люди почнуть перевіряти, що ж вони там купили, тож можна буде обслуговувати свої сусідів”, – зауважив експерт.

Що потрібно перевірити при обладнання лабораторії: сервіс від виробника обладнання, наявність у нього “зіпів” і наявність кваліфікованих кадрів. Зараз дуже великий дефіцит працівників для лабораторій, які розуміються на цьому”, – додав Скок.

Skok Agro поділився досвідом роботи з пробовідбірниками Wintex: “його можна примусити працювати, але це не те рішення, яке можна поставити і більше не підходити. Апарат періодично потребує заміни втулок, гвинтиків…. Ми працювали з  Wintex трохи менше року, намучилися, перейшли на Nietfield, а пізніше на його основі розробили власний, більш потужний, пробовідбірник – Romashka”. На території України вже працює 5 установок автоматичного пробовідбірника “Ромашка”.

 

ІА “Інфоіндустрія”

 

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry