Використаній тарі не місце у вашому господарстві

У кожного господаря, який використовує засоби захисту рослин (ЗЗР), постійно виникає питання: що робити із порожньою тарою? Особливо гостро це питання постає тоді, коли площа оброблюваних угідь є чималою. Відповідно, кількість порожніх каністр з-під хімічних речовин після закінчення сезону може бути великою.Саме тому і був створений проект «Використаній тарі – не місце у вашому господарстві!». Це ініціатива від «Байєр», головна мета якої – сприяти відповідальному ставленню до утилізації пластикової та іншої небезпечної тари. Тара з-під засобів захисту рослин не підлягає подальшій переробці, а тому при неправильному поводженні з нею виникають загрози як для довкілля, так і для людини. Щоб уникнути цього, ми пропонуємо виробникам сільськогосподарської продукції, фермерам, іншим користувачам здавати використану тару з-під пестицидів тільки ліцензійним компаніям-постачальникам послуг з утилізації. Ми переконані – для цього існує чимало причин!

 

Що може бути кращою мотивацією для утилізації відходів, аніж власна безпека користувача та безпека його близьких?

Іноді господарі вирішують взагалі не позбуватися тари з-під ЗЗР. Натомість, вони починають використовувати її у власному господарстві для найрізноманітніших побутових цілей – від зберігання мастил та палива і до зберігання води тощо. Але пластикова тара, яка була наповнена ЗЗР, залишається небезпечною навіть після численних промивань! Тож при контакті з різними рідинами чи при тривалому використанні для інших побутових цілей вона продовжує нести загрозу для здоров’я людини.

Деякі господарі йдуть іншим шляхом – використану тару вони спалюють. Однак і цього робити категорично не можна! Якщо ви спалюєте цей пластик неподалік від власного поля, то ризикуєте «забруднити» токсинами і власну територію, адже, потрапляючи у повітря, шкідливі речовини осідають у ґрунті та стічних водах. У біосфері забруднюючі речовини швидко поглинаються рослинами, сорбуються ґрунтом і різними матеріалами, де довгий час практично не змінюються під впливом фізичних, хімічних і біологічних факторів середовища. Наприклад, період напіврозпаду діоксинів (їх ще називають «екологічним брудом»), що утворюються при спалюванні пластику та інших хлоровмісних сполук, у природі перевищує 10 років. Таким чином, різні об’єкти довкілля перетворюються на довгострокові сховища таких отруйних сполук.

Окрім ризиків, описаних вище, шкідливий пластик завдає величезного удару по довкіллю. Ще ніколи в Україні так гостро не поставало питання налагодження процесу утилізації сміття – адже його обсяг вже перевищив 35 мільярдів тон! Це призвело до того, що 4% території країни покриті непереробленим сміттям, і кожен із нас може долучитися до того, щоб обсяг неутилізованих шкідливих відходів не зростав.

Мінімум, що може зробити кожне господарство, незалежно від його розмірів – припинити викидати неперероблюваний пластик на смітник та припинити спалювати його! Адже основою сільського господарства завжди залишається родюча незабруднена земля!

 

Реалізовуючи проект «Використаній тарі – не місце у вашому господарстві!», компанія «Байєр» подбала про максимальну зручність для сільгоспвиробників. Порожню тару з-під ЗЗР не потрібно нікуди везти – про збір та утилізацію подбає офіційний партнер (постачальник послуг з утилізації) – ТОВ «Укрекопром».

Витрати, пов’язані із збором та утилізацією, повністю оплачує ТОВ «Байєр» уже на етапі ввезення ЗЗР в Україну.

ТОВ «Укрекопром» має багаторічний досвід роботи у сфері поводження з усіма видами небезпечних відходів, досвідчених фахівців та усі необхідні за законодавством ліцензії у цій сфері.

Усю зібрану тару з-під пестицидів безпечно подрібнюють на спеціальній установці. Потім спалюють у високотемпературній печі, яка забезпечує розпад спалюваних речовин до нетоксичних та обладнана спеціальним газоочисним обладнанням та фільтрами з дотриманням усіх вимог екологічної безпеки.

Прохання телефонувати за номером + 38 (048) 714-86-67 або + 38 (044) 227-84-83, щоб домовитись про деталі відвантаження вашої тари. Ця послуга надається безкоштовно для сільгоспвиробників.

 

Окрім того, що «Байєр» бере на себе усі витрати, пов’язані зі збором та утилізацією тари, компанія також розробила приємні бонуси для господарників, що долучаються до цієї ініціативи.

За кожну здану каністру сільгоспвиробники отримують заохочувальні бали у програмі лояльності «Байєр АгроАльянс». Для автоматичного нарахування балів вам необхідно завантажити акт від ТОВ «Укрекопром» у персональний кабінет, яким ви вже користуєтесь для отримання балів за програмою лояльності.

Зверніть увагу, що цей акт має встановлену форму, у якій вказується тип тари (наприклад – пластик, каністра 5 л), її кількість, вага та назва продукту, який вона містила.

Зверніть увагу, що всі технічні питання та деталі щодо відвантаження необхідно погоджувати безпосередньо з представником ТОВ «Укрекопром» з метою кращої організації та економії часу.

 

В Україні лише певна кількість ліцензованих компаній можуть надавати якісні послуги зі збирання, знезараження, перевезення, знешкодження та утилізації використаної тари з-під засобів захисту рослин. Однак, на жаль, фактично цим займаються організації, які не мають законних підстав для здійснення такого виду діяльності.

Тож звертаючись до сумнівних чи неперевірених компаній за послугами по збору пластику, ви можете, наприклад, помилково здати тару з-під ЗЗР на переробку (як звичайний пластик). Це може поставити під загрозу здоров’я людей, оскільки цей небезпечний пластик після переробки можуть використати для виробництва побутових речей чи навіть харчового посуду.

Окрім того, існує також значний ризик наразитися на шахраїв, що перекуповують вживану тару для виготовлення фальсифікованих ЗЗР. Такі підробки завдають збитків господарству, шкодять довкіллю та здоров’ю людей, і можуть потрапити і до вашого власного господарства під виглядом оригінальної продукції. Користуючись послугами партнера компанії «Байєр», ви можете бути впевнені в тому, що ваша тара буде знезаражена та правильно утилізована.

Проект «Використаній тарі – не місце у вашому господарстві!» є віддзеркаленням місії компанії «Байєр» – пропонувати нашим клієнтам найкращі рішення, які забезпечуватимуть як їхній особистий успіх, так і процвітання усієї країни. Ми віримо, що саме завдяки нашій спільній роботі з виробниками сільськогосподарської продукції та її постачальниками кожен із нас може долучитись до поліпшення екологічної ситуації в Україні та тим самим зробити свій внесок для кращого майбутнього.

Інфоіндустрія за матеріалами bayer.ua

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry