06.07.2018
З кожним роком бур’яни стають більш стійкими до гербіцидів. Необхідно шукати альтернативні форми боротьби з бур’янами. Найбільш екологічним методом боротьби є прополка. Звісно, недолік цього методу очевидний – він дуже трудомісткий, якщо цим займається людина. Але виконання цього завдання можна доручити роботам.
Нову диво-техніку було розроблено у відділі сільськогосподарської робототехніки Національного центру точного землеробства Великобританії.
Сьогодні вже розробляються точні датчики і інструменти, які можуть визначати ґрунтові та водні умови; наявність шкідників і хвороб; розташування бур’янів і визначати показники зростання посівних культур. Роботи зможуть активно покращувати умови вирощування культур – наприклад, видаляючи бур’яни.
Національний центр точного землеробства знаходиться в британському Університеті Харпера Адамса. І там вчені займаються розробкою ряду технологій на основі штучного інтелекту. У тому числі кипить робота над системою, що дозволяє замінити гербіциди – роботом, який здійснює лазерну прополку. Дослідницька група Університету Харпера Адамса вже розробила прототип сільськогосподарського робота – Hyperweeder. Проект реалізується в партнерстві з Манчестерським університетом, компаніями Syngenta і G’s Fresh.
Для боротьби з бур’янами будуть використовуватися або мікрокраплі неселективних гербіцидів, або мікролазери.
Hyperweeder – сільськогосподарський робот
Ця технологічна платформа зможе застосовуватися до всіх бур’янів та ідентифікувати всі типи культур. На даному етапі прототип кріпиться до задньої частини трактора. Але в перспективі це буде автономний самохідний робот, який працює без операторів.
В систему входять датчики для виявлення культур і бур’янів у режимі реального часу. Розпізнавання зображень здійснюється за допомогою спеціального програмного забезпечення, що дозволяє ідентифікувати до 26 видів бур’янів.
Робот оцінює форму бур’янів, щоб визначити, де знаходиться їх меристеми – це частина рослин, що забезпечують безперервне наростання маси. Потім робот видаляє бур’ян за допомогою мікролазера, нагріваючи рослини до 95 градусів Цельсія.
Існує ще одна версія робота Hyperweeder – з розпилювачем гербіцидів. Він точково вносить гербіцид лише в ті зони, де це необхідно. Розробники говорять, що роботи можуть вносити гербіциди безпосередньо на бур’яни в певні зони і точних дозах. Це може повністю виключити надмірне використання гербіциду.
Обсяги ЗЗР, які вносяться на поля, можуть скоротитися більш ніж на 95%. Таким чином фермери знизять не тільки витрати на гербіциди, а й негативний вплив на навколишнє середовище. З огляду на глобальне зростання населення і обмежені площі доступних сільськогосподарських угідь, науковці виступають за інноваційні методи ведення сільського господарства. Це дозволить вирощувати більшу кількість харчових продуктів на одиниці площі з меншими витратами енергії і гербіцидів.
Фермерам потрібно відійти від класичних схем ведення сільського господарства, і переходити до більш гнучких: враховувати місцеві ґрунтові умови, погоду, мікроклімат, шкідників та інші чинники.
Рішення проблеми ущільнення ґрунту важкою технікою
Є ще одна проблема, яку Hyperweeder може вирішити – ущільнення ґрунту важкими тракторами.
Розробники вважають, що до 90% енергії, яка йде на культивування сільськогосподарських полів, – направлено на відновлення за шкоду, заподіяну великими машинами в попередні роки. А це дорогий захід і з фінансової, і з екологічної точок зору. Роботизовані ж системи точного землеробства можуть зробити оранку непотрібною. Якщо ці роботи будуть досить дешеві для оренди і експлуатації – фермери можуть домогтися ще більшої економії витрат.
В даний час розробляється готове до експлуатації пристрій, оснащений камерами і комп’ютерним програмним забезпеченням для виявлення бур’янів, що ростуть серед сільськогосподарських культур. Управління мікролазером або розпилювачем контролюється комп’ютером.
Звичайно, необхідно чимало часу, щоб сільськогосподарські роботи стали масовими, доступними і широко використовувалися в сільському господарстві. І ще не ясно – чи зможуть такі рішення мінімізувати використання гербіцидів. Але якщо Hyperweeder доведе на випробуваннях свою спроможність, то це значно скоротить кількість отрутохімікатів на полях і прискорить процес впровадження робототехніки.
Інфоіндустрія за матеріалами agrocareer.com
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: