Антистресант для рослин – Сергій Адаменко в студії Agro.FM

Гостем студії Agro.FM став Сергій Адаменко, керівник напрямку продуктів і сервісів мікродобрив “UKRAVIT”. Розмову вела Ольга Ксьонз.
В ході бесіди торкнулися теми про необхідність застосування кремнію при вирощуванні сільськогосподарських культур та в чому переваги застосування добрива  “Авангард Кремній Біо”.

Інфоіндустрія публікує фрагменти інтерв’ю.

-Сергій, скажіть для рослини в першу чергу кремній, це що?

“Кремній – це допоміжний елемент, який потрібний рослині для того, щоб виконувати певні фізіологічні  функції. На сьогоднішній день той кремній, який ми виготовляємо,  він виконує функцію як структурний елемент, як антистресант, як добриво, яке протистоїть  різного роду хворобам,  зокрема несправжня борошниста роса, справжня борошниста роса, а також виконує інсектицидну функцію. Тобто при обробці нашим кремнієм рослин, ми бачимо, що такі шкідники, які мають сисний ротовий апарат, це зокрема білокрилка, не можуть прогризти цю плівку кремнію, це як бар’єр,і ми підвищуєм стійкість культури і ще і до шкідників”.

-А скажіть, як сама рослина його засвоює, якщо шкідник прогризти не може цю плівку, яку утворює кремній?

“Якщо взяти і подивитись з точки зору світу біологічного і агрохімії,  то можна сказати, що кремнію дуже багато в грунті, там він міститься у вигляді піску (Si). Але ті форми кремнію дуже погано засвоюються, вони засвоюються лише тоді, коли працюють активно мікроорганізми, коли ідуть процеси, коли в нас кислотність грунту сягає нейтральна або слабко лужна, тоді цей кремній стає доступним і його культури можуть використовувати сповна  кореневою системою. Так сталося, що ми почали  інколи навіть бездумно застосовувати мінеральні добрива (фізіологічні кислі добрива) і в нас кислотність  грунту за даними Інституту здоров’я  рослин на 40% ріллі  pH-водне десь нижче 5,5. За такого рН, кремній зв’зується з алюмінієм, залізом, марганцем і він стає майже недоступний. Тому ми, знаючи усі проблеми, які сьогодні виникають  у вітчизняній агрохімії, вітчизняному землеробстві зробили на власних виробничих потужностях зовсім іншу форму кремнія. Коефіцієнт їх засвоєння сягає понад 40%.  Потрапляючи в рослину, вони виконують дуже багато цікавих функцій.

-Які?

“Попали ви на поверхню листка між кутикулою і епідермісом,  утворили шар 2,5 мікрона, цей шар, а я б сказав біокремнієвий бар’єр попадаючи під сонячне або ультрафіолетове випромінювання, він поглинає і відбиває, в результаті цього температура рослини зменшується як мінімум на 3°С, а то й на 7°С.

Друге, коли ми знизили температуру і утворилася ця плівка, в нас коефіцієнт транспірації зменшується як мінімум на 20-30%. Це теж дуже важливо для рослини. Тому що культурі, в умовах спекотної погоди, високої сонячної інсоляції дуже важливо зберегти воду,  тому що без води не має біохімічних процесів.

Третій момент коли попадає кремній в клітину, він виконує роль антистресанта”.

-На скільки збільшиться врожай?

“В цьому році продукт масово продаємо. Дає приріст врожайності  1 тонну, окупність складає 8 грн.

-Коли потрібно обробляти?

“Ми рекомендуємо починати з обробки насінння. Потім застосовувати в критичні фази, не менше двох разів. Ця схема забезпечить високі прирости врожайності, а саме головне окупність. По наших скромних розрахунках, на 1 витрачену гривню, ми отримуєму 4, а то й 6 грн окупність на кремнієві добрива”.

Відео дивитись тут:

 

Інфоіндустрія

за матеріалами agro.fm

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry