Чи діє наразі  законодавство в сфері захисту рослин?

Під  час круглого столу  «Регулювання ринку агрохімії та садивного матеріалу в Україні» в рамках конференції «Агрохімія та насіння 2018»   учасниками було зазначено низку проблемних питань у сфері захисту рослин.

За словами Президента фітосанітарної асоціації України Владислава Седика, голови правління Української  промислової асоціації захисту рослин Сергія Кузьменка та координатора агрохімічного комітету Європейської Бізнес асоціації Віктора Погорєлого,  в Україні  не діє законодавство  у сфері захисту рослин, за їх словами Закон України про «Захист рослин» та  Закон України «Про пестициди і агрохімікати» не відповідають вимогам сьогодення.

Також зазначили, що відсутній контроль  та регулювання ринку пестицидів в Україні, навили приклад, що тара від використаних пестицидів не завжди утилізується, а за часту скуповується у товаровиробників і використовується для виготовлення контрафакту.

Керівник у сфері карантину захисту рослин Директорату безпечності та якості харчової продукції Міністерства аграрної політики та продовольства України Алла Лобода  зазначила, що Мінагрополітики  спільно з громадськими об’єднаннями, відомствами і установами наразі активно працює над питанням удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази у сфері захисту рослин.

Крім того, повідомила, що 26-27 вересня в Кишиневі (Молдова) пройшов дводенний регіональний семінар Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) з питань належного застосування пестицидів у сільському господарстві. У заході взяли участь понад 20-ти представників з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Киргизстану, Республіки Молдова, Таджикистану, України та Узбекистану. Під час семінару було прийнято рішення про створення робочої групи регіонального співробітництва з управління пестицидами, за координацію якої відповідатиме Україна. Головною метою семінару стало обговорення та аналіз інструментарію, запропонованого ФАО, який покликаний удосконалити діючі національні процедури реєстрації пестицидів. Зокрема, він сприятиме прийняттю обґрунтованих рішень і може використовуватися для виявлення високотоксичних пестицидів, оцінки ризику їх використання та розгляду можливих заходів щодо пом’якшення ризику. За результатами семінару учасниками спільно з фахівцями ФАО розроблено робочий план регіонального співробітництва з управління пестицидами, який сприятиме сталому розвитку сільського господарства в регіоні поряд із захистом фермерів, споживачів та екосистеми від негативного впливу пестицидів.

В ході обговорення  питання дотацій, Владислав Седик запропонував доповнити державну підтримку відшкодування  фермерам 80% від вартості насіннєвого матеріалу вітчизняного виробництва ще однією позицією «протруєння насіння». В свою чергу Сергій Кузьменко запропонував передбачити дотації на підтримку вітчизняних виробників агрохімії та пестицидів.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry