Вберегти своє зерно просто!

Для боротьби зі шкідниками, що псують запаси хліба і зерна, застосовуються комплексні заходи під назвою «фумігація зерна». Подібні заходи вживають на підприємствах агропромислового комплексу, щоб забезпечити збереження запасів і їх високу якість, тобто, виконати основні завдання будь-якого господарства. Зернові продукти найчастіше страждають від негативного впливу кліщів, комах і гризунів.  Підготувати систему можна за короткий період. У цьому процесі важливу роль відіграють такі заходи, як знезараження млинів, сховищ, елеваторів, за допомогою яких вдається уникнути істотних економічних втрат. Основні методи, за допомогою яких проводиться знезараження:
– аерозольна обробка сховищ;
– газація крупоцехів, борошномельних заводів, вільних складів;
– фумігація зерна при транспортуванні;
– газація зернопродуктів в баржах, вагонах і та ін.
Існує кілька методів закладки фуміганта – спеціальної хімічної речовини. Найпоширенішим є поверхневий спосіб. При цьому фумігант, розфасований в гранули або таблетки, розподіляється рівномірно, вдавлюється в поверхню або розкидається по території. Також застосовуються методи поглибленої закладки, які мають прямий вплив на ефективність фумігації, а також час експозиції:
✔траншейний;
✔комбінований;
✔глибоке зондування;
✔коротке зондування.
Ці методи застосовуються для обробки складів, бункерів, металевих і бетонних сховищ, а також вертикальних сховищ – силосних ям і елеваторів. Ефективний захист гарантує тільки комплексна фумігація зерна. Виконуються подібні заходи за допомогою професійно підготовлених людей, інакше процес може загрожувати життю і здоров’ю оточуючих.
Фумігація зерна проводиться тільки з використанням високоефективних препаратів, що проникають вглиб зерна. Процес вимагає ретельної підготовки, а також обов’язкового виконання ряду запобіжних заходів. Перед тим як приступити до газації, з приміщення необхідно щоб всі люди вийшли з приміщення, а також небуло птахів, тварин, продуктів харчування. Після цього потрібно щільно закрити двері і вікна, вентиляційні отвори.
Коли фумігація зерна буде закінчена, приміщення потрібно ретельно провітрити протягом мінімум двох годин, провести вологе прибирання водним розчином кальцинованої соди. Зміст соди має становити близько 200-300 грам на одне відро води. Ефективність газації залежить від різних чинників, наприклад, ступеня зараженості запасів шкідниками. Якісна фумігація зерна – це необхідна дія для збереження Ваших запасів.
Одним із перших препаратів, який ми рекомендуємо використовувати є – Фосміній!
Фосфід алюмінію при взаємодії з вологою повітря виділяє газ фосфін, який, потрапляючи в органи дихання шкідників, пригнічуює дихання, порушує процеси метаболізму, блокує поглинання кисню, унаслідок чого шкідники гинуть.
Характеристика та переваги:
– Висока фумігантна активність і зручність у застосуванні.
– Висока проникність. Ефективне знищення шкідників запасів, навіть якщо вони знаходяться у важкодоступних місцях (щілини, отвори).
– Відсутність негативного впливу на якість зерна, що обробляється, у тому числі і на посівні якості зерна.
Фумігацію проводять в ретельно закритих приміщеннях або під поліетиленовою плівкою чи брезентом. Оптимальна температура зерна, зернопродуктів та повітря при обробці повинна бути вищею за +15 .
✔При фумігації зерна насипом на складах або елеваторах таблетки препарату розмішують у зерні в ручну або за допомогою дозатору.
✔При фумігації невеликих партій, зерна або борошна в мішках, незавантажених складських приміщеннях та інших, препарат розміщується в піддонах рівномірно по площі всього об’єкта, що фумігується. Повна загибель шкідників при оптимальних температурних умовах наступає на 3–5 день після початку фумігації.
Тож, будьте уважними, та нехай жоден шкідник не псує Вам зерно та настрій!

 

 

 

 

Інфоіндустрія за матеріалами компанії “Нертус”

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry