Інтриги та суперечки з відбором постачальника давальницької сировини на ОПЗ

Суперечка між першим заступником директора АТ «ОПЗ» Миколою Щуріковим та оновленим керівництвом заводу вийшла у публічний простір.

24 лютого 2020 року перший заступник директора АТ «ОПЗ» Миколою Щуріков на своїй сторінці у Facebook опублікував інформацію про деталі конкурсу щодо роботи з Одеським припортовим заводом за договором переробки давальницької сировини, а також деякі думки щодо подальшої зміни керівництва заводу та організації штучного впливу на результати конкурсу та маніпулювання навколо приватизації заводу.

Зокрема він зазначив:

«Сьогодні у 16:00 сплив термін прийому документів від потенційних учасників на участь у конкурсі щодо роботи із Одеським припортовим заводом за договором переробки давальницької сировини.

Можемо констатувати, що прийшла безпрецедентна кількість учасників – вісім компаній.

Основна умова для участі у конкурсі була сплата забезпечення у еквіваленті 1 млн доларів США.

На сьогодні сплатили забезпечення та надали свої заявки на участь у конкурсі такі компанії:

IBE Trade (США);
Basis Trade AG (Швейцарія);
ТОВ «Тех Пром Газ» (Україна);
ТОВ «Торговий Дім «Сокар Україна» (Україна);
MADDOX SA (Швейцарія);
АТ «ДК «Укрнафтобуріння» (Україна);
ТОВ “Юг Газ» (Україна);
ТОВ «Агро Газ Трейдінг» (Україна).

Компанії зазначені за послідовністю отримання документів заводом.

Наступним етапом буде проведення, не пізніше 10.03.20, розкриття цінових пропозиції та очного відкритого аукціону із обов’язковою присутністю усіх учасників.

Нагадаю, що Правлінню ОПЗ вдалося затвердити істотні умови договору та конкурсу, та розпочати конкурс ще до безпідставної зміни керівника заводу.

На сьогодні спроби щодо подальшої зміни керівництва заводу продовжуються і на мою думку мають на меті саме організацію штучного впливу на результати конкурсу та маніпулювання навколо приватизації заводу.

Як і обіцяв будемо неупереджено висвітлювати дії влади навколо заводу.

Вже є багато запитань до людей і до інтересів, які вони лобіюють, і яких нова влада вже призначає на керівні посади на заводі. І це вже не тільки Два Гусі.

Незабаром будуть подробиці».

 

 

Офіційний коментар АТ «ОПЗ» з’явився на інтернет-сторінці підприємства 25 лютого 2020 року:

«24 лютого 2020 року на офіційній сторінці першого заступника директора АТ «ОПЗ» Миколи Щурікова у мережі Facebook, було оприлюднено допис про завершення терміну прийому документів від учасників конкурсу щодо роботи з Одеським припортовим заводом за договором переробки давальницької сировини.

Просимо звернути увагу, що у вищезгаданому дописі міститься ряд оціночних та маніпулятивних суджень, зокрема «…Правлінню ОПЗ вдалося затвердити істотні умови договору та конкурсу, та розпочати конкурс ще до безпідставної зміни керівника заводу. На сьогодні спроби щодо подальшої зміни керівництва заводу продовжуються і на мою думку мають на меті саме організацію штучного впливу на результати конкурсу та маніпулювання навколо приватизації заводу. …. Вже є багато запитань до людей і до інтересів, які вони лобіюють, і яких нова влада вже призначає на керівні посади на заводі.»

Наразі, Щуріков Микола Олександрович  не має доступу до питань діяльності та службової інформації АТ «ОПЗ», оскільки з 03.02.2020 року перебуває у декретній відпустці. Разом з тим, загалом за 2019 рік він був на АТ «ОПЗ» не більше 14 днів.

Нагадуємо, що Щуріков Микола Олександрович був фігурантом в якості підозрюваного та обвинуваченого в судовому процесі в рамках кримінального провадження за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою).

Встановлено також той факт, що НАБУ в 2017 році піднімалося питання про відсторонення від виконання обов’язків Щурікова М. О., як першого заступника Голови Правління – першого заступника Генерального директора АТ «Одеський припортовий завод», були призначені КМУ перевірки державними органами фінансово-господарської діяльності АТ «ОПЗ» за період його роботи у 2015-2017 роках, результати яких стали доказами у вищевказаному кримінальному провадженні».

 

 

В той самий день підприємство опублікувало деталі про відбір постачальника давальницької сировини:

«24 лютого 2020 року завершився перший етап подачі документів та пропозицій на участь у конкурсі щодо постачання давальницької сировини на ПАТ «Одеський припортовий завод».

До участі у конкурсі подали заявки вісім компаній, три з яких — міжнародні.

Сьогодні Правління та Наглядова рада підприємства розглянуть заявки компаній: Basis Trade AG (Швейцарія); ТОВ “Тех Пром Газ” (Україна); IBE Trade (США); ТОВ “Торговий Дім “Сокар Україна” (Україна); MADDOX SA (Швейцарія); АТ “ДК “Укрнафтобуріння” (Україна); ТОВ “Юг Газ” (Україна); ТОВ “Агро Газ Трейдінг” (Україна).

Кожен з учасників сплатив офіційну заставу за участь у конкурсі, розмір якої складає 1 млн дол. США.

Новий в.о директора ОПЗ Микола Синиця підкреслює, що зацікавленість щодо конкурсу пояснюється відкритою та прозорою процедурою.

«За короткий час нам вдалося підготувати всю необхідну документацію для проведення прозорого конкурсу із залученням професійного постачальника давальницької сировини. В першу чергу, при розгляді заяв Правління та Наглядова рада звертатимуть увагу на відповідність пропозиції інтересам держави та стратегії підприємства, яка була погоджена  Фондом державного майна України», — зазначив Микола Синиця.

Очільник ОПЗ зазначає, що намагання втрутитися у проведення конкурсу з боку колишніх керівників заводу є прямою спробою просування інтересів фінансово-політичних груп на підприємстві та позбавлення ОПЗ можливості відновити свій статус лідера хімічної промисловості.

Фонд Державного майна України та Наглядова рада АТ «ОПЗ» уважно слідкує за реалізацією Правлінням заводу затвердженим умовам конкурсу та принципам, які повинні забезпечувати  прозорий та конкурентний відбір постачальника.

«Правлінню заводу поставлено чітке завдання повести конкурсний відбір постачальника давальницької сировини професійно та прозоро. І фінансові результати заводу і соціальна стабільність на підприємстві знаходяться під постійною увагою Наглядової ради ОПЗ. Головна ціль нового менеджменту — збереження інтересів держави та працівників на ОПЗ, покращення виробничих показників та чітка взаємодія з радником по приватизації з метою залучення інвестицій на підприємство», – заступник Голови ФДМУ та Голова Наглядової ради ОПЗ Сергій Ігнатовський».

Інфоіндустрія з використанням матеріалів facebook.com , opz.odessa.net , opz.odessa.net

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry