Кооперація виведе виробництво горіхів на вищий рівень

Сьогодні Україна займає перше місце за експортом волоських горіхів серед країн Європи. Також наша країна увійшла у топ-5 виробників цього продукту в світі. Разом з тим, залишаються деякі запитання щодо подальшого розвитку даної галузі та експорту продукції.

Про це йшлось під час зустрічі заступника міністра агарної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої з представниками ВГО «Українська Горіхова Асоціація». «Розвиток виробництва такої нішевої продукції, як плоди горіхів, цікавої для малих та середніх виробників,  є одним з пріоритетів для Мінагрополітики сьогодні. Для розвитку промислового виробництва та експорту необхідно створювати кооперативи чи кластери. На сьогодні виробництво горіхів роздроблене за структурою. Це заважає як ефективному виходу на зовнішні ринки, так і впорядкованню роботі цієї галузі на внутрішньому ринку. Об’єднання виробників може вирішити багато з цих питань», – підкреслила заступник міністра.

Зі свого боку, представники “Української горіхової Асоціації” розповіли про основні фактори розвитку  горіхового бізнесу в Україні. Зокрема, це розвиток сучасних технологій переробки, впровадження систем якісної заготівлі, збереження та реалізації продукції та інше.

«Виробництво горіхів є одним із цікавих сегментів агропромислового комплексу України, який забезпечує високий рівень рентабельності. Я рада, що ми маємо активний діалог з профільною асоціацією. Реалізація пілотного проекту з кооперації в горіховій галузі в Черкаській області, дасть змогу залучити до цієї справи  ветеранів АТО та жителів зі східних регіонів. Це лише один із аспектів нашої співпраці сьогодні», – резюмувала Ольга Трофімцева.

Довідково:

Сьогодні в Україні вже висаджено понад 5000 га волоських горіхів, 600 га фундука. На 2017 рік заплановані посадки ще 2500 га горіхоплідних культур, з них: волоських горіхів – 1520 га ; фундука – 890 г.; мигдалю – 40 га. В 2016 році експорт горіхів становив 40021,0 тонн, вартість – $79285 тис, а середня ціна – $1981,1. Імпорт склав 1921,0 тонн, вартість – $ 13563 тис , а середні ціна – $ 7060,4. Головні країни-експортери у 2016 році: Ірак– $ 13107 тис, Іран– $ 11277 тис, Греція– $ 5457 тис, Азербайджан – $ 2913 тис, Білорусь– $ 2099 тис.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry