Криза прискорить створення вертикально-інтегрованих компаній в тваринництві

Витрати виробництва тваринницького комплексу і збуту зросли, а купівельна спроможність населення знизилась. Тож пошук шляхів оптимізації виробничих і логістичних процесів, скорочення витрат, а відтак і зниження собівартості продукції є на часі. Тож, об’єднання виробничої і переробної ланок для вітчизняного тваринництва є вигідним для обох сторін.

Про це розказав Микола Бабенко, виконавчий директор Асоціації «М’ясної галузі», в інтерв’ю Landlord, повідомляє ІА “Інфоіндустрія”.

“Об’єднання виробничої і переробної ланок для вітчизняного тваринництва –  є вигідним для обох сторін. Виробник отримує гарантований збут і прибуток, зосереджується на технологічних процесах, переробні підприємства отримують повне завантаження потужностей, планують логістичні процеси відповідно до власних потреб, забезпечують постійну передбачувану ціну та якість продукції, що дуже цінують споживачі”, – розказав Бабенко.

Найбільш активними “інтеграторами” в Україні є птахівники, трохи відстають по часу і глибині інтеграції свинарі, ще повільніше йде процес у секторі ВРХ. “По виробництву свинини ситуація досить очевидна. У світі ТОП-10 компаній тримають більше 5 млн голів свиноматок. На вершині списку американська Smithfield і китайська WH Group. Кожна з ТОП-10 вирощує і переробляє щорічно десятки мільйонів голів свиней. Окрім американських, китайських, бразильських, світовими лідерами є компанії з Франції, Іспанії, Німеччини, Нідерландів та Данії. Майже всі ці компанії вертикально інтегровані, адже це є єдиний шлях для експоненційного розвитку в м’ясній галузі”, – пояснив керівник Асоціації.

На його думку криза тільки прискорить процес об’єднання, сприяючи створенню вертикально-інтегрованих компаній в тваринництві. “Пошук шляхів оптимізації виробничих і логістичних процесів, скорочення витрат, а відтак і зниження собівартості продукції зараз особливо актуальний. У світлі поточної глобальної кризи у свинарстві, пов’язаної із розповсюдженням АЧС, варто додати, що і рівень біобезпеки у сучасних свинокомплексів зі сталими каналами постачання і збуту набагато вищий. Ми бачимо, як навіть в Україні свинарі масово відмовляються від співпраці з нелегальними бійнями на користь перевірених великих переробних підприємств. За допомогою Асоціації «М’ясної галузі», переконаний, запрацюють і компенсації свинокомплексам за свиней у випадку АЧС”, – поділився експерт.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry