На Вінниччині вже намолочено понад 344 тисячі тонн зерна

Такі дані озвучив під час виїзної колегії облдержадміністрації директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук.  Інформуючи про основні тенденції розвитку аграрного сектору регіону впродовж І півріччя, керівник структурного підрозділу облдержадміністрації відзначив, що за звітний період у Вінницькій області вироблено 8,9 % загальнодержавного виробництва сільськогосподарської продукції. «Область займає перше місце серед регіонів України за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства, м’яса, молока та за чисельністю поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі корів та птиці. За І півріччя поточного року темпи обсягів виробництва в сільському господарстві області склали 96,4 % в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зниження темпу відбулося за рахунок зменшення обсягів виробництва продукції тваринництва та більш пізнішим початком жнивної кампанії», – зауважив очільник відомства. Водночас індекс виробництва продукції в харчовій та переробній промисловості у січні – травні 2017 року склав 116,5%.

 За словами Миколи Ткачука, в регіоні вжерозпочався збір ранньої групи зернових, зернобобових культур та ріпаку. Всьогодо збирання підлягає 479,3 тис. га.

 Директор Департаменту також повідомив, що за дорученням голови обласної адміністрації Валерія Коровія в кожному районі передбачено створення оперативного штабу та розроблення планів оптимального проведення жнивної кампанії – 2017.

 Станом на 19 липня, сільгоспвиробниками області вже обмолочено 79,5 тисяч га, що становить 16,6 % прогнозних площ. Намолочено 344,3 тис. тонн зерна. Середня урожайність становить 43,3 ц/га, що на 7,7 ц/га менше аналогічного періоду минулого року, проте вища середньої по Україні.

 Погодні умови, зазначив Микола Ткачук, сприяють збиранню гороху, якого обмолочено на 76 % площ, намолочено 64,7 тис. тонн.В окремих господарствах приступили до обмолоту ярого ячменю, триває збирання озимого та ярого ріпаку.

 Торкаючись питання розвитку інфраструктури галузі, очільник відомства повідомив, що в області діють сьогодні 73 елеватори, 20 з яких побудовано протягом останніх 5 років.

 «Сьогодні в сільськогосподарських підприємствах готові до роботи 1745 зерноскладів місткістю біля 2,2 млн. тонн, 221 одиниця зерносушарок та зерносушильних комплексів загальною продуктивністю за добу 43,2 тис. тонн, відремонтовано 738 одиниць автомобільних ваг», – інформував директор Департаменту.

 Що ж стосується інвестиційних проектів, тосьогодні в галузі реалізується 71 такий проект на суму понад 15,2 млрд. гривень. За січень-березень 2017 року в сільське господарство області залучено 781,8 млн. грн. капітальних інвестицій, що майже в два рази більше за аналогічний період минулого року.

 Коментуючи доповідь, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій акцентував увагу напитанні своєчасного розрахунку орендарів із власниками земельних майнових паїв, наголосивши на необхідності мінімізації будь-яких конфліктних ситуацій та скарг у цій сфері.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry