Новий клас мікродобрив, або «Супермаркет» для рослин

В останні роки розвиток нанотехнологій дозволив вітчизняним ученим розробити новий клас мікродобрив для масштабного застосування при вирощуванні  різних сільськогосподарських  культур. До них належить інноваційне мікродобриво гранульоване «5 Елемент». Це вітчизняна розробка, яка дозволяє не тільки підвищити врожайність і якість рослинницької продукції, а також за рахунок потужної комплексної біологічної дії – відновлює та покращує родючість ґрунтів.

Про це розповів генеральний директор “НВП 5 Element” Володимир Білий  під час конференції “Сучасне плодоовочівництво2018”, повідомляє ІА “Інфоіндустрія”.

За його словами, після швидкого виснаження рухомої частини гумусу рослини починають відчувати «голод» в своєму мінеральному кореневому живленні. Запасів гумусу в ґрунті багато, проте рослини не можуть його «добути» – у них немає ферментів, здатних «переварити» складні біохімічні сполуки. Щоб переконатися в наявності гумусу, навіть не треба йти в лабораторію для проведення дослідження ґрунту – гумус в ґрунті є, просто він недоступний рослинам. Щоб «добути» його з «складу», потрібен «ключ» – ферменти. Єдиний, хто може допомогти рослинам в такій ситуації – це ризосферні мікроби – азотфіксатори. Проте їх можливості обмежені, адже вони можуть запропонувати рослинам тільки азот. Ризобії забезпечують рослинам «однобоке» живлення – тут проявляється дисбаланс системи удобрення – багато азоту і дуже мало фосфору та калію.

Вирішують проблему забезпечення рослин поживними речовинами мікродобрива біологічного походження, які мають в своєму складі грибів-ендофітів з високим рівнем ферментативної активності. До них належить, зокрема, мікродобриво гранульоване «5 Елемент».

“Симбіоз з мікроорганізмами – це основа життя рослин. Роль «супермаркету» для рослин виконують гриби, що утворюють мікоризу, а прикоренева мікрофлора – грає роль «спеціалізованих магазинів». Можливості ризосферної мікрофлори обмежені через малий розмір і наявності вузькоспеціалізованих ферментів, які здатні синтезувати або розщеплювати і перетравлювати певний вид органічних речовин. Наприклад, ризосферні азотфіксатори (ризобії, або бульбочкові бактерії) здатні доставити рослинам тільки один елемент їх живлення – азот. Інша біологічна дія відзначена у грибів, багато з яких є «гігантами підземного світу» – це справжній «супермаркет для рослин», в якому у них «є все»”, – вважає Володимир Білий.

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry