Обсяги проведених заходів захисту рослин від мишоподібних гризунів становлять 774 тис. га

Станом на 11 січня 2020 року обсяги проведених заходів захисту рослин від мишоподібних гризунів в областях зросли до 774 тис. га, що порівняно з минулорічним показником більше майже на 80 тис. га, з них озимих зернових культур оброблено 507 тис. га.Ареал розповсюдження гризунів у посівах озимих зернових культур та ріпаку становив 35% (по парах) та 53% (стерньові попередники, озима після соняшника) за середньої чисельності 1-3, макс. 4 жилих колоній на гектар з 2-6 жилими норами (Рівненська, Закарпатська обл.). Осередково, площа заселення окремих полів озимини шкідником становила 65-85%. В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур мали місце 3-5, в осередках Вінницької, Волинської, Запорізької, Луганської, Полтавської, Рівненської, Черкаської, до 6-9 жилих колоній на гектар з 3-10 жилими норами.
Нагадуємо, якщо на одному гектарі посівів щільність мишоподібних гризунів досягає 3–5 і більше жилих колоній, то необхідно негайно приступити до їх знищення. Найефективнішим і найекономічнішим способом боротьби з гризунами є застосування родентицидів дозволених до використання. Щоб ефективно захистити посіви від мишоподібних гризунів, важливо визначити домінуючі види та їх чисельність. Застосовуючи родентициди, варто враховувати видовий склад гризунів, особливого значення надаючи домінуванню шкідників на кожному полі.

Найбільші обсяги заходів захисту сільгоспугідь від мишоподібних гризунів проведені в західному Лісостепу, а саме у Хмельницькій (207 тис. га) і Вінницькій (129,2 тис. га) областях. Також значні обсяги заходів захисту рослин від цих шкідників здійснені в Херсонській (94,3 тис. га), Запорізькій (92,7 тис. га), Тернопільській (62,7 тис. га) і Миколаївській (49,6 тис. га) областях. У сільгоспугіддях решти областей захисні заходи проведені на площі від 0,7 тис. га (Сумська обл.) до 18,7 тис. га (Кіровоградська обл.).
Хімічні засоби захисту рослин (родентициди) застосовано на площі близько 656 тис. га, біологічні – на площі 117 тис. га.

Інфоіндустрія за матеріалами ДПСС

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry