Пестициди: українське законодавство потребує модернізації

Реєстрація пестицидів та агрохімікатів у контексті Євроінтеграції: головні зміни та перспективи.

4 серпня УКАБ взяв участь в конференції “Реєстрація пестицидів та агрохімікатів у контексті Євроінтеграції”, яку організовував ТОВ “Інститут Агробіології”.

Спікером від Асоціації виступила Анна Матвіїв – координатор комітетів з питань засобів захисту рослин та насіннєвого напряму, з темою доповіді: “Зміни законодавства в частині внесення засобів захисту рослин”, під час якої вона зазначила: “Наразі в питанні осучаснення процедури реєстрації ЗЗР Україна знаходиться на шляху поступового наближення вітчизняного законодавства до законодавства ЄС”.

На конференції вкотре бізнес-спільнота та науковці висловили підтримку законодавчим ініціативам органам влади в процесі інтеграції законодавства України до законодавства ЄС.

Серед головних питань конференції:

  • впровадження європейських вимог до сфери захисту рослин та виклики на цьому шляху;
  • останні зміни законодавства щодо застосування засобів захисту рослин;
  • інноваційні технології у сфері агробізнесу;
  • виклики та можливості для аграрних підприємств.

Під час свого виступу Анна Матвіїв сфокусувала особливу увагу на тому, що чинне українське законодавство застаріле і вимагає перегляду відповідно до статті 64 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Так, одними з головних аспектів, котрі декларує ЄС є: скорочення використання пестицидів і агрохімікатів (на 50%); збільшення органічного виробництва (25% земель під органіку); розробка, удосконалення регулювання біопродуктів (спрощення процедури реєстрації біопродуктів).

Водночас, у разі скорочення інсектицидів матимемо потенційні втрати агросектору:

1. Витрати виробництва зростуть для більшості с/г товаровиробників.

2. Виробникам доведеться скоротити посівні площі через відсутність можливостей боротьби з шкідниками.

3. Зниження урожайності несе за собою грошові втрати.

4. Втрати внаслідок погіршення якості продукції.

“У ЄС можна проводити скорочення інсектицидів, оскільки в них будуть дотації при недозбираному врожаї. А в умовах України це спричинить навантаження на державний бюджет, особливо якщо врахувати, що на сьогодні агросектор являється донором національної економіки та сільського розвитку.

Попри все, маємо продовжувати працювати та розвиватися, в нових реаліях життя, у важких умовах та долаючи нові виклики. Ще дуже багато треба зробити, багато перепон пройти, до вступу в ЄС, але ми сильні, цілеспрямовані і докладаємо всіх зусиль”, – Анна Матвіїв.

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry