Погодні умови вплинули на розвиток та поширення хвороб рослин

На 2-25% рослин падалиці, сильні роси вночі та тепла погода вдень на початку декади сприяли появі перших пустул борошнистої роси, бурої іржі, септоріозу, які проявились в озимині. Стан посівів озимих культур, зокрема зернових (пшениці), значною мірою визначатиметься за дотримання організаційногосподарських та агротехнічних прийомів, а саме системи сівозміни, відповідного попередника, основного обробітку ґрунту з операцією ущільнення поверхні ґрунту для збереження вологи, системи збалансованого за NРК удобрення (основне, передпосівне та підживлення).

З хвороб кукурудзи відмічено гельмінтоспоріоз, яким охоплено 2-20% рослин, симптоми ураження пухирчастою сажкою діагностуються у більшості областей на 2-15% рослин, летуча сажка має місце на 1-5% рослин. В порівнянні із аналогічним періодом минулого року в звітному році уражених рослини сажковими хворобами значно менше На качанах, пошкоджених гусеницями кукурудзяного метелика і бавовникової совки, розвивається фузаріоз. В середньому хворобою уражено 1-7, макс. 12% качанів (Полтавська обл.). Хвороба розвивається на верхніх зернівках качана. На 12% рослин виявлено почорніння судинних пучків, подекуди бактеріоз.

Осередково 1-7% рослин ріпаку уражені альтернаріозом, пероноспорозом, циліндроспоріозом, фомозом, чорною ніжкою (Вінницька, Львівська, Чернігівська обл.). За появи ознак хвороб проводять обробки дозволеними до використання фунгіцидами. Проти чорної ніжки доцільне розпушування міжрядь, боронування.

Суха та тепла погода стримували на соняшнику розвиток фомозу, білої та сірої гнилей, іржі, пероноспорозу, борошнистої роси, фомопсису, ознаки яких виявлені на 5-30% рослин.

У посівах цукрових буряків на рослинах негативно відображається нестача вологи в ґрунті. 13-30, макс. 45-70% рослин (Київська, Кіровоградська, Львівська, Сумська, Тернопільська обл.) уражені церкоспорозом. На 4-20% рослин виявлено борошнисту росу, пероноспороз, фомоз, вірусні жовтяниця та мозаїка. У Вінницькій, Полтавській, Хмельницькій областях на 2-12% коренеплодах виявлено гнилі, симптоми парші, дуплистості.

Бактеріози (слизистий, судинний) уразили 2-20% рослин капусти. На присадибних ділянках громадян вегетативна частина моркви уражена фомозом. Хворобу виявлено на 12% рослин у слабкому та середньому ступені. Перепади денних та нічних температур, наявність краплинної вологи сприяють значному розвитку сірої гнилі на виноградниках пізнього строку дозрівання (Закарпатська обл.), оїдіум відмічений на 3% кущів, 8% грон та 5% ягід (Миколаївська обл.). Мілдью обліковується на 2% кущів, 5% грон та 3-5% ягід.

Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживсужби

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry