Польща може повністю заборонити в’їзд українського зерна

Міністерство сільського господарства готує список компаній, які імпортували українське зерно до Польщі, – повідомив Роберт Телус, міністр сільського господарства та сільського розвитку Польщі.

Оприлюднення переліку компаній-імпортерів зерна з України останніми днями стало чи не темою номер один в агросекторі.

А серед політиків додамо всі варіанти:

Роберт Телус, міністр сільського господарства та сільського розвитку, також є великим прихильником оприлюднення списку компаній, які імпортують зерно з України.

Проблема лише в тому, він поки що не може цього зробити, бо закон не дозволяє йому це робити.

Згідно з інформацією, наданою секретаріатом Національній раді сільськогосподарських палат, відповідно до ст. 95б сек. 1 Закону про митну справу від 19 березня 2004 року індивідуальні дані, що містяться в митній декларації та інших документах, поданих декларантом, становлять митну таємницю. Відповідно до ст. 95б сек. 7 вище Коло суб’єктів, яким може бути надано відомості, що становлять митну таємницю, визначено ст. 298 та ст. 299 Закону від 29 серпня 1997 р., Податкового кодексу, Міністр сільського господарства та сільського розвитку та Національна рада сільськогосподарських палат не перераховані в цьому каталозі.

На з’їзді польської партії Право і Справедливість, Ярослав Качинські (голова партії) пообіцяв запитати Прим’єра та Міністра сільського господарства щодо кардинального вирішення питання. В лавах партії вже чули вигуки про припинення завезення зерна на територію Польщі, однак, юридично це не обгрунтовано. Поки що діє конвенція на залізниці.

Польські урядовці готують юридичний висновок для подальших дій

Міністр Телус не здається. Під час брифінгу 14 квітня він повідомив, що найближчими днями Міністерство сільського господарства оприлюднить список компаній, які імпортували українське зерно до Польщі.

«Аграрії дуже вимогливі до цього. Я думаю, що найближчим часом такі списки будуть оприлюднені, тому що поляки на це заслуговують, фермери на це заслуговують, – сказав міністр.

На запитання, що означає «найближчим часом», він відповів: «це питання кількох днів». І що сьогодні стоїть на заваді? «Юридична думка», — відповів Роберт Телус.

Щодо оголошення про припинення імпорту зернових з України:

Міністр сільського господарства під час сьогоднішнього брифінгу зазначив, що “польські та українські служби ще працюють над доопрацюванням цього документа”.

– Сьогодні о «О 20.00 я організував ще одну зустріч з українським міністром з цього приводу, якщо нам вдасться завершити всі питання сьогодні і завтра, а може навіть післязавтра, то в понеділок буде зустріч і цей документ буде підписаний», — сказав Роберт Телус. .

Однак він обумовив, що «якщо виявиться, що це не так, ми будемо працювати над тим, щоб убезпечити Польщу, щоб зерно з України не приходило до Польщі, принаймні на період до 1 липня, який я пропонував.

Відповідаючи на запитання про те, які саме питання необхідно доопрацювати у згаданій угоді з Україною, міністр Телус зазначив, що йдеться про визначення того, де мають проводитися перевірки (на кордоні чи в порту) і чи з обох сторін. “Ми думаємо про це”, – зізнався він.

На засіданні Єврокомісії розгянуть українське питання

Міністр також додав, що разом із Чехією, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Болгарією Польща готує листа до Єврокомісії в особі комісара з питань торгівлі та комісара з питань сільського господарства, результатом якого є спільна зустріч та обговорення проблем, пов’язаних з імпортом зернових культур з України та представлення пропозицій щодо їх вирішення.

Група вищезазначених 6 країн також має намір представити спільну позицію щодо поточної ситуації, пов’язаної з імпортом зерна з України, на найближчій квітневій зустрічі ЄС AGRI FISH, завдяки чому, на думку міністра, вона отримає більше влади, що може призвести до бажаних змін у підході ЄК до проблем на першому місці.

За повідомленнями Farmer.pl та PolskieRadio24.pl

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry