Президенту Європейської Ради невідомо, що ООН організовує запуск експорту російського аміаку через Україну

В п’ятницю в Брюсселі на зустрічі з журналістами на прохання агентства “Інтерфакс-Україна” Президент Європейської ради Шарль Мішель прокоментував поширену в ЗМІ інформацію про клопотання представників ООН щодо запуску аміакопроводу Тольятті-Південний.

“Я не можу коментувати цю конкретну трубу – мені про це не відомо. Те, що мені відомо, – це те, що ми підтримуємо всі зусилля Гутерреша (Антоніу Гутерреш – генеральний секретар ООН) щодо морського коридору в Чорному морі”, – сказав Мішель.

Він визнав, що для країн африканського континенту існують загрози у сфері продовольчої безпеки, щодо забезпечення і сільськогосподарською продукцією, і добривами, і це питання кілька днів тому обговорювалося під час телефонної розмови з Гутеррешем.

“Я хочу прояснити: Росія ухвалила рішення заборонити експорт сільськогосподарської продукції. Це внутрішнє рішення, ухвалене Росією, і водночас вони намагаються звинувачувати ЄС і країни “Великої сімки”, говорячи про те, що застосовані санкції є причиною викликів продовольчій безпеці африканським країнам. Це фейкові новини. Це неправда”, – заявив президент Євроради.

За його словами, деякі з лідерів “підтримують те, що ми робимо в Україні, деякі більш невизначені, і те, що деякі з них сумніваються, не означає, що ми повинні здатися. Навпаки”. “Я зустрічаюся з багатьма лідерами, щоб пояснити ситуацію, чому ми вирішили підтримувати Україну, як ми допомагаємо, чому те, що робить Росія, абсолютно неприйнятно – адже це дуже небезпечний прецедент для них також – це заперечення фундаментальних принципів Хартії ООН”, – пояснив президент Євроради.

Фактично дипломати ООН лобіюють питання щодо запуску аміакопроводу. За даними ІА “Інфоіндустрія” Миколаївська ремонтна база організації, що обслуговує аміакопровід серйозно пошкоджена, ремонту потребує ще одна ремонтна база, також відомо про пошкодження насосної станції на ділянці в Харківській області, а бої за Куп’янський район ще не завершились, тож запуск аміакопроводу на цій ділянці вкрай небезпечний.

Крім того, частину аміаку вже відкачано, цей аміак направлений на Черкаський Азот. Щоб безпечно пустити аміак через трубопровід необхідно створити необхідний тиск, накачавши ще 7-8 тис. тонн аміаку. Виходячи з цих міркувань, запуск не може статись раніше жовтня 2022 року.

Інфоіндустрія за матеріалами Інтерфакс Україна

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry