Соя поза загрозою

З вересня виробники сої, які працюють на експорт, можуть зітхнути з полегшенням: Президент Петро Порошенко нарешті підписав закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування ПДВ операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур».

Довгождане скасування так званих «соєвих правок» означає можливість отримати компенсацію ПДВ для експортерів, які вирощують олійні самостійно. Тому сьогодні аграрії з подвійним завзяттям беруться за збір врожаю.

Умови сезону 2018 були не надто сприятливими для вирощування сої: часті зливи та перепади денних і нічних температур призвели до неоднорідного дозрівання посівів і розвитку грибкових хвороб. Тому у великій кількості випадків «врятувати» врожай може лише десикація.

Досвідчені аграрії зазвичай віддають перевагу контактним десикантам на основі диквату. Вони підсушують надземні частини рослини, але при цьому не попадають у коріння чи насіння культур. Диквати швидко діють, зберігають властивості зерна та навіть покращують його масличність і классність. Крім того, препарати на основі диквату мають фунгіцидну дію, яка запобігає розвитку та поширенню хвороб і псуванню сої під час зберігання. Не останню роль має й формуляція: вона повинна бути стійкою до знесення з поверхні рослин. Цим характеристикам відповідає препарат Десикант (дикват дибромід, 150 г/л). Висока якість діючої речовини, виробленої у Швейцарії, разом з унікальною формуляцією з обтяжувачем крапель забезпечують швидку і надійду дію, яка проявляється вже за кілька годин. Крім того, препарат контролює білу гниль, від якої особливо потерпають посіви сої в цьому році. При цьому Десикант швидко розпадається на нетоксичні сполуки, тож є безпечним для використання як у насінницьких, так і промислових посівах.

Інфоіндустрія

за матеріалами прес-служби «UKRAVIT»

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry