Стираючи кордони: наукове співтовариство Україна-Узбекистан!

Інтерес до горіхоплідних культур має тенденцію до зростання не лише в Україні а й у світі! Розуміючи дану тенденцію, новостворене Міністерство інноваційного розвитку республіки Узбекистан виступило ініціатором поглиблення міжнаціональних зв’язків та запросило представників українського наукового співтовариства з метою обміну досвідом та поглиблення співпраці.

Україну представили Володимир Печко, директор Українського інституту горіхоплідних культур, голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ» та Ігор Гриник, доктор сільськогосподарських наук, академік Національної академії аграрних наук, директор Інституту садівництва НААН України.

У перший день ділової подорожі, 23 лютого 2018 року, делегація провела зустріч із Міністерством інноваційного розвитку Узбекистану, був підписаний меморандум про науково-технічну співпрацю між Міністерством інноваційного розвитку Республіки Узбекистан та Українським інститутом горіхоплідних культур. Також цього дня було відвідане Міністерство сільського та водного господарства Республіки Узбекистан та підписаний меморандум. У той же час відбулось знайомство із Хокимом (губернатором) Ташкентської області Гуломжоном Ібрагімовим.

Другий день ділової програми, 24 лютого 2018 року, розпочався із поїздки у Ташкенську область, губернатор, якої виступив з ініціативою відвідування новостворених фруктових та горіхових садів. Делегати провели зустрічі із головами районів та з директором Інституту садівництва, Юлдашем Саімназаровим, який супроводжував подорож української делегації по провінції та переймав вітчизняний досвід. Новостворені горіхові узбекистанські сади закладаються за схемою 6*7, в основному висаджується сорт «Чендлер».

У другій половині дня, 24-го лютого, делегація відвідала науково-дослідну станцію горіхоплідних культур інституту ім. Махмуда Мірзаєва в горах Ташкентської області, середній вік садів складає 60-80 років, дані сади є результатом роботи відомого селекціонера, кандидата біологічний наук, С. Калмикова, який проводив спільну науково-дослідну роботу з селекціонерами України того часу і обмінювався зразками, внаслідок чого багато сортів горіхів в Україні та в Узбекистані мають схожі риси.

25 лютого делегація відвідала місто Самарканд, де відбулась зустріч із Асоціацією виробників та експортерів грецького горіху, в рамках якої були відвідані горіхові сади, загальною площею 4000 га, різних сортів та різного віку, походження сортів із різних країн.

Українська делегація 26 лютого відвідала Науково-дослідний інститут садівництва, виноградарства та виноробства імені академіка Махмуда Мірзаєва, де для них була проведена екскурсія в лабораторію «INVITRO», що була побудована за кошти USAID в Узбекистані.

У завершальний день ділової подорожі, 27-го лютого був підписаний меморандум про науково-технічну співпрацю між Українським інститутом горіхоплідних культур, Інститутом садівництва НААН України та Хокімом (губернатором) Ташкентської області Гуломжоном Ібрагімовим.

Інфоіндустрія за матеріалами Громадської спілки “Укрсадвинпром”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry