У 2017 році аграрне рейдерство сягнуло піку

Діюче законодавство дозволяє оперативно знаходити агрорейдерів, доводити їх вину і досить суворо карати за вчинений злочин, однак чомусь в Україні цього не відбувається. Таку думку висловив Леонід Козаченко, народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації, під час круглого столу «Нотаріальний захист від аграрного рейдерства».«За останні 25 років ми не мали настільки масового і масштабного рейдерства, як зараз. Якщо брати інформацію, яка надходить з регіонів, то від початку року в Україні відбулося понад 700 захоплень як землі, так і іншого майна. Такої статистики ми не мали ніколи», – зазначив Леонід Козаченко.

За його словами, причина стрімкого «розквіту» рейдерства не лише у недосконалому законодавстві. «Практично ніхто з нас не може навести приклад, коли рейдерів було покарано за вчинений злочин. Це дуже велика проблема. Це свідчить про недоліки у роботі слідчих органів і судової системи», – сказав президент УАК.

Однак, за його словами, хорошим знаком є те, що влада активно включилася у вирішення проблеми рейдерства. «Позиція влади свідчить про те, що вона хоче вирішити цю проблему. Ви знаєте, що антирейдерські комітетські слухання відбулися у Верховні Раді, створені відповідні депутатські об’єднання. В Кабінеті Міністрів створена створена спеціальна урядова комісія, до якої увійшли керівники міністерств, відомств, у тому числі силових», – пояснив Леонід Козаченко.

Зазначимо, що круглий стіл «Нотаріальний захист від аграрного рейдерства» відбувся 28 вересня в Києві. У ньому взяли участь представники Нотаріальної палати України, Міністерства юстиції України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, проекту ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції”, громадської спілки “Аграрний союз України” та ГО “Бізнес Варта”.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry