Українські науковці розробили систему захисту пасік від заразних захворювань та отруєнь бджіл

Інститут тваринництва НААН розробив систему захисту пасік від заразних захворювань та отруєнь бджіл

Повна назва розробки:  «Система захисту пасік від заразних захворювань та отруєнь бджіл на основі принципів GBP (Good Beerkeeping Practice – належної бджолярської практики)»

 Коротка характеристика. В основу системи захисту бджіл від інфекційних захворювань і отруєнь покладено принципи належної бджолярської практики (GBP –Good Beekeeping Practice), яка спрямована на допомогу бджолярам з метою приведення виробничої практики у відповідність до стандартів і вимог Європейського Союзу з виробництва якісної, безпечної і конкурентоспроможної продукції бджільництва, а також недопущення отруєнь, виникнення і розвитку заразних хвороб бджіл. Належна бджільницька практика розроблена відповідно до вимог Кодексу Аліментаріус. «Загальні принципи гігієни харчових продуктів» якого є загальновизнаними та діють у всьому світі і прийняті в якості обов’язкових, в тому числі і в Україні.

Очікуваний результат. За впровадження розробленої системи на пасіках України, бджолярі зможуть продавати продукти бджільництва як на внутрішньому ринку, так і у всіх країнах-членах ЄС. Згідно з останніми вимогами дані норми ведення галузі є обов’язковими для бджолярів, які виробляють продукти бджільництва в комерційних цілях.

Напрям, сфера, об’єкт застосування. Розроблена вченими НААН Настанова з належної бджолярської практики  разом з  проектами  нормативних документів – Інструкції щодо профілактики заразних захворювань та отруєнь бджіл, Інструкції щодо належної гігієнічної практики на пасіках та підприємствах з переробки меду, Ветеринарно-санітарними вимогами до підприємств з переробки воскосировини та виробництва вощини, Вимогами до племінних пасік та правил ведення селекційно-племінної роботи в бджільництві дозволяє профілактувати виникнення і розвиток інфекційних захворювань і не допускати отруєння бджіл пестицидами і агрохімікатами в період медозбору.

 Автори: доктор вет. наук, професор, член-кореспондент    НААН Руденко Є.В., кандидат вет. наук Трускова Т.Ю., доктор с. г. наук Кулібаба Р.О., аспірант Рєзнік В.М.

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry