В червні місяці прогнозується суттєве зниження імпорту ЗЗР в Україну

Незважаючи на негативний імпорт на початку року, в квітні місяці імпорт склав майже 14 тис. т, що на 35% більше порівняно з минулим місяцем. В структурі імпорту переважала гербіцидна група – імпорт якої склав близько 9 тис. т,фунгіцидна – 2,5 тис. т, інсектицидна – 2,1 тис. т. Цей об’єм пестицидів повністю задовольняє потребі наших аграріїв, що дасть їм змогу в повному обсязі провести захисні операції в червні і липні місяці.

Але насичена дощами весна принесла для аграріїв чимало сюрпризів. З однієї сторони посіви сільськогосподарських культур в достатній кількості забезпечені вологою в найкритичніші етапи розвитку. А з іншої сторони аграрії змушені відстрочити проведення профілактичних хімічних обробок на невизначений час, що в свою чергу призведе до збільшення хімічних обробок. Особливо буде збільшено проведення хімічних обробок препаратів фунгіцидної і гербіцидної групи пестицидів, в зв’язку з активізацією патогенних організмів, під впливом підвищення вологи.

В значній мірі це стосується посівів зернових культур, на яких під впливом надмірної вологи і високих температур швидко формуються хвороботворні патогени сажки і борошнистої роси, які в свою чергу можуть призвести до значних втрат врожаю і зменшенню класності зерна.

В червні місяці прогнозується суттєве зниження імпорту – до 5 – 7 тис. т пестицидів. Це пов’язано з достатнім накопиченням засобів захисту рослин в Україні, так що суттєвого підвищення імпорту пестицидів не прогнозується, і він залишиться на рівні щомісячного імпорту в до кінця 2014 року.

Степан Деркач,

аналітик ринку ЗЗР, Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry