Виробники добрив не роблять жодних знижок для України

Та ще й надзвичайно дорога логістика – фактори, що стримують розширення поставок добрив до нашої країни.

Нещодавно до асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» доєдналась  компанія «Крафт Мінерал» – один з провідних постачальників мінеральних добрив в Україну. В особистому інтерв’ю комерційний директор компанії «Крафт Мінерал» Вадим Кулик розповів про основні напрямки діяльності компанії, виклики, пов’язані з війною, та поділився прогнозами щодо майбутнього розвитку ринку добрив в Україні.   

Компанія «Крафт Мінерал» була створена лише рік тому, але вже досягла значних успіхів на ринку мінеральних добрив України. Основним вектором діяльності компанії є налагодження поставок в Україну калійних добрив, а саме калію хлористого, після закриття ринку Білорусії, який був домінуючим по імпорту в Україну останні 8 років до повномасштабного вторгнення рф.

З яких країн поставляєте продукти, і яка поточна ситуація з логістикою?

Ми налагодили гарні партнерські відносини з виробником калію із Йорданії «Arab Potash Company», та забезпечили українських аграріїв якісним продуктом під посівну. Загалом поставили 20 тис. т гранульованого калію хлористого та 1 тис. т кристалічного. Можна було би і більше поставити товару, однак наразі дуже довга та складна логістика, яка займає близько 2-ох місяців від замовлення. Ми не ризикуємо везти товар у морські порти Півдня, а здійснюємо поставку через порт Гданськ, а потім вже вагонами доставляємо товар на західний кордон і переадресовуємо на станції кінцевих клієнтів.

Окрім калію, наша компанія завозить чималий обсяг комплексних добрив NPK виробництва Марокко, Латвія, Польща. Також здійснюємо поставку МАР і DAP виробництва Литва.

По азотній групі тяжко конкурувати з національним виробником – групою OSTCHEM, але тим не менш, ми завозили імпортні карбамід та селітру (США, Литва, Польща, Алжир, Туреччина). Велика частка припадає на імпорт сульфату амонію гранульованого, який компанія поставляє з Китаю та Латвії.

Якщо треба не дуже великий лот, який не тягне на корабельну партію, то товар завозимо контейнерами, але така логістика ще довша і дорожча, особливо зараз.

WhatsApp Image 2023-11-28 at 16.18.35 (2)

Поділіться, будь ласка, прогнозами як розвиватиметься ринок добрив в Україні найближчим часом?

Ринок добрив упав по обсягах у декілька разів, і всі ми чудово розуміємо чому. Незважаючи на війну, ніхто з виробників не робить жодних знижок для ринку України. Крім того, ми маємо надзвичайно дорогу логістику, – якщо раніше можна було привезти товар в український порт і повний цикл з фасуванням складав 25 доларів на тону, то зараз, використовуючи порти Польщі, Румунії, Болгарії, дуже вдалою вважається логістика, якщо вкластись в суму 70 євро.

Другий фактор, що негативно впливає на ринок добрив, це, звісно, ціни на зернові культури. Зокрема пропорція між цінами реалізації зерна та придбанням добрив стала 1:4 по азотній групі та 1:6 по фосфорно-калійній групі, хоча раніше була рівно в 2 рази меншою. Це все призводить до зменшення норми внесення на гектар.

Також варто наголосити на нестабільності світових цін на добрива, що не дає можливості планування завчасного ввезення і розміщення товару на складах. Тож переважно всі дистриб’ютори та імпортери намагаються робити закупку безпосередньо перед сезоном. Однозначно ті, хто залишився на ринку, – це компанії, які не бояться складнощів та ризикують вести цей нелегкий бізнес. Країна у стані війни, це тяжкі часи й для ринку добрив, але ми віримо у нашу Перемогу, віримо у ЗСУ і віримо у зростання цього ринку втричі після закінчення війни.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry