Всі вітчизняні овочі та фрукти зростають в ціні

УКАБ проаналізував динаміку цін в Україні на споживчі товари за останні 2 тижні.

Рекордсменом по зростанню ціни стала білокачанна капуста, яка зросла в ціні на 21% і станом на 20 січня 2022 року коштує 16,86 грн за 1 кг.

 

В структурі виробництва капусти в Україні 93% обсягу припадає на господарства населення і лише 7% – це промислове виробництво, пише ІА “Інфоіндустрія” з посиланням на УКАБ.

І якщо вирощена в господарствах населення капуста використовується для задоволення власних потреб і часткового продажу на ринках, то промислово вирощена капуста реалізується в торгівельних мережах та експортується. В кінці 2021 року активізувався експорт капусти, і за жовтень-грудень було експортовано 1 026 т капусти, що в 10 разів перевищує обсяги реалізації за аналогічний період попереднього року. Відповідно, експортувалася продукція, вирощена фермерськими та промисловими господарствами. Як результат, зменшилася пропозиція на ринку від промислового виробництва, що і привело до зростання ціни в торгівельних мережах.

Окрім вищезазначеного фактору, всі вітчизняні овочі та фрукти зростають в ціні у зв’язку з фактором сезонності. Чим далі від збору врожаю, тим вища ціна на них. Так, за 2 останні тижні зросла середні ціни через сезонність на цибулю (+8% до 14,39 грн/кг станом на 20 січня 2022 року), моркву (+6% до 12,57 грн за кг) та яблука (+7% до 9,03 грн за кг).

За ці 2 тижні змінилися ціни і на молочну продукцію. Найбільші зміни продемонструвало вершкове масло, яке зросли в ціні на 8% за 2 тижні і середня вартість за упаковку в 200 грам станом на 20 січня 2022 року становить 51,03 грн. Причиною зростання цін на вершкове масло стало скорочення виробництва вершкового масла в Україні на 18%, зменшення імпортних поставок з одночасним нарощування обсягів експорту наприкінці року. Це призвело до зменшення пропозиції на українському ринку і, відповідно, до зростання ціни. Активізація експортних відвантажень відбулася на фоні зростання цін на масло на ринку одного з основних світових експортерів – Європейського Союзу. Таким чином, український виробник вершкового масла став більше конкурентоздатним на світовому ринку і збільшив експорт.

В той же час, ціни на твердий сир за 2 останні тижні знизилися на 3% до 310,28 грн за 1 кг, що швидше за все пов’язано зі зниженням попиту зі сторони покупців після новорічних свят.

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry