Як вплине пандемія на різні галузі економіки – сільське господарство не постраждає

Офіс ефективного регулювання проаналізував основні сфери й ринки української економіки, і оцінив вплив кризи, що наступає, за секторами. По аграрному сектору криза вдарить менше, ніж по іншим секторам економіки, зокрема, інфраструктурі, будівництві.

Попит на продукти харчування високий, аграрії готові до посівної кампанії, тому по аграрному сектору криза вдарить менше. У всіх без виключення підприємствах виникне проблема з оплатою праці співробітників.

Українська сільськогосподарська продукція користуватиметься високим попитом на зарубіжних ринках. У цьому випадку важливо моніторити наявність продукції і робити запаси для українського споживача.

В секторі енергетики негативні наслідки на ринку пов’язані не стільки з пандемією, скільки з фінансовою кризою і, як наслідок, падінням економічної активності в країні.

Як і після кризи 2008-2009 років, відбудеться переформатування світового ринку, що змінить напрямок експортних потоків і викличе “перерву” у роботі портів. Можна сміливо говорити про падіння перевалки на 15-20% і перегляді ліній морського транспорту.

У всіх без виключення підприємствах, що постраждають як мінімум від запровадження карантину, як максимум – від економічної кризи (починаючи з барів, ресторанів, кінотеатрів, розважальних закладів, туроператорів і закінчуючи вантажними перевезеннями, енергетикою і металургією), виникне проблема з оплатою праці співробітників.

Підприємства постануть перед вибором: відправляти персонал у неоплачувану відпустку чи звільняти людей, які у розпал епідемії і відсутності засобів стояти у фізичних чергах центрів зайнятості.

У цьому випадку можна запровадити механізм, за якого роботодавець отримає право відправити співробітників у простій у зв’язку з карантином (самоізоляцією) з одночасною подачею онлайн документів у Державну службу зайнятості щодо призначення допомоги по безробіттю у зв’язку з карантином (самоізоляцією) із Фонду державного соціального страхування України. При цьому необхідно звільнити такі підприємства від обов’язку виплачувати зарплату співробітникам, що отримують вказану допомогу.

Це дозволить підприємствам, що змушені законсервуватися через пандемію, залишати співробітників, а вони, у свою чергу, гарантовано отримають виплати від держави під час простою свого підприємства.

 

ІА “Інфоіндустрія”, фото надане Donau Soja

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry