Запилення джмелями прискорює отримання першого врожаю лохини

Тернополянин Михайло Лисюк вирощує лохину на присадибній ділянці площею 0,05 га. 12 сортів, від ранніх до пізніх, висадили п’ять років тому. Потужний урожай дають сорти Елізабет і Чамблер.

“Зараз шкодуємо, що не посадили більше пізніх сортів. Тоді було мало інформації, говорили, що пізні сорти не дозрівають в умовах Тернопільської області. Це не так. Для лохини велике значення має місце розташування, f наша ділянка – на  південному схилі, і це дуже пришвидшує дозрівання, в середньому на 2 тижні”, – розказав Лисюк, пише ІА “Інфоіндустрія” з посиланням на AgroPortal.ua.

Минулого року для запилення лохини вперше використали голландських джмелів. “Друга половина травня була дуже холодною, температура сягала усього 8-9 градусів, а лохина вже почала цвісти. Сусід має два вулика, то бджоли не було взагалі. Лише джмелі літали, і в дощ, і в холод, тому мали приріст урожаю”, – додав він.

Завдяки вдалому розташуванню ранні сорти в господарстві Лисюка починають плодоношення одночасно з Вінницькою областю, а використання джмелів дозволило досягти ще більш ранніх термінів, як у Закарпатті. “Це дуже круто, адже перша ягода в більшій ціні, на ринку її ще мало”, – пояснив фермер.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry